Korowód niepodległości (03.2018)

Korowód niepodległości (03.2018)

Dnia 19 marca 2018 roku uczniowie klasy 1F – humanistyczne wraz z wychowawczynią – Małgorzatą Proć uczestniczyli w Korowodzie Niepodległości w związku ze stuleciem odzyskania wolności przez Polskę.

Wydarzenie miało miejsce w Porcie Kultury i objęte było patronatem Wojewody Świętokrzyskiego. Uczestników przed wejściem na salę przywitały liczne wystawy tematyczne (broń; mundury; zdjęcia z epoki). Po wejściu zebranych powitał Wicewojewoda Świętokrzyski, Poseł na Sejm RP oraz przedstawicielka Kuratorium Oświaty. Następnie wysłuchaliśmy wykładu historyka z IPN-u na temat okoliczności odzyskania niepodległości oraz osób z tym wydarzeniem związanych np. Piłsudskiego, Dmowskiego. Prezentacja była przygotowaniem do quizu, który zakończył całe wydarzenie.

Jednogłośnie uznaliśmy, że była to wartościowa i inna od szkolnych lekcja historii i patriotyzmu, która nas humanistów bardzo zainteresowała. Dlatego z niecierpliwością czekać będziemy na podobne imprezy tego typu.

Korowód niepodległości 1  Korowód niepodległości 2 Korowód niepodległości 3