XVII Wiosna Poetycka w CG – podsumowanie (03.2018)

XVII Wiosna Poetycka w CG – podsumowanie (03.2018)

24 marca 2018 r. odbyła się XVII Wiosna Poetycka w Collegium Gostomianum. Wzięło w niej udział 13 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych i 18 uczniów szkół gimnazjalnych z powiatów: sandomierskiego, staszowskiego, tarnobrzeskiego, opatowskiego.

Jury w składzie:

• Komisja nr 1: Krystyna Chmielowiec, Joanna Pieronkiewicz-Szpernal, Bożena Myl-Ciszkiewicz,
  • Komisja nr 2: Renata Stawowy, Sylwester Łysiak, Marta Chorab

– wyłoniło zwycięzców konkursu.

Tytuł Laureata zdobyli:

• Karolina Misior – Publiczne Gimnazjum im. Ziemi Dwikoskiej w Dwikozach,
  • Wojciech Leśniewski – II LO im. Tadeusza Kościuszki w Sandomierzu.

Osobowości sceniczne:

• Oskar Juryś – Gimnazjum nr 1 im. Jana Długosza w Sandomierzu,
  • Gabriela Klocek – I LO Collegium Gostomianum.

• Małgorzata Wudz – Zespół Szkół Ekonomicznych,
  • Julia Skrzypczak – I LO Collegium Gostomianum,
  • Jan Warych – I LO Collegium Gostomianum,
  • Wiktoria Lalik – I LO Collegium Gostomianum,
  • Karolina Szemraj – Gimnazjum w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Lipniku,
  • Małgorzata Sroczyńska – Publiczne Gimnazjum im. Ziemi Dwikoskiej w Dwikozach,
  • Anna Ferens – Publiczne Gimnazjum im. Ziemi Dwikoskiej w Dwikozach,
  • Klaudia Polaczek – Publiczne Gimnazjum w Obrazowie.

Turniej Jednego Wiersza

W ramach XVII Wiosny Poetyckiej w Collegium Gostomianum odbył się Turniej Jednego Wiersza, w którym wzięło udział 25 osób.

Kategoria uczniowie gimnazjów

Tytuł Laureata zdobyła:

• Natalia Sagan – Publiczne Gimnazjum im. Ziemi Dwikoskiej w Dwikozach.

• Dorota Chruściel – Gimnazjum w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Lipniku,
  • Kinga Cichoń – Gimnazjum w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Lipniku,
  • Aleksandra Baran – Gimnazjum w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Lipniku,
  • Anna Michalska – Gimnazjum w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Lipniku,
  • Krzysztof Orawiec – Publiczne Gimnazjum w Obrazowie.

Kategoria uczniowie szkół ponadgimnazjalnych

Tytuł Laureata zdobyła:

• Aleksandra Juszyńska – Liceum Ogólnokształcące im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w Staszowie

• Weronika Chuda – Policyjne Liceum Ogólnokształcące w Tarnobrzegu,
  • Kamil Sobczyk – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Busku – Zdroju,
  • Wiktoria Chmiel – I Liceum Ogólnokształcące Collegium Gostomianum w Sandomierzu,
  • Wiktoria Czerwiec – Technikum nr2 w Zespole Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich w Sandomierzu,
  • Jakub Grzesik – II Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Sandomierzu.

Wszyscy uczestnicy konkursu i turnieju otrzymali pamiątkowe dyplomy. Zwycięzcy zostali nagrodzeni książkami oraz pucharami, które uroczyście wręczył Dyrektor I LO Collegium Gostomianum, Pan Krzysztof Zieliński.

Tradycyjnie na gości czekała "herbatka u Tadka". Uroczyste wręczenie nagród uświetnił występ uczniów z klasy 2B: Sary Gaweł i Macieja Gawrońskiego.

Organizatorami XVII Wiosny Poetyckiej w Collegium Gostomianum byli: Bożena Myl-Ciszkiewicz, Marta Korzynek, Agnieszka Kunys-Łukawska, uczniowie: Wiktoria Chmiel (3F), Karolina Nizielska (3F), Aleksandra Rewera (1A), Nicola Chmiel (1A), Paweł Sroczyński (1A).

Pragniemy przypomnieć, że osoby, które zdobyły tytuły laureata XVII Wiosny Poetyckiej i Turnieju Jednego Wiersza oraz Osobowości Scenicznej, otrzymają po 4 pkt. podczas rekrutacji do Collegium Gostomianum. Osoby wyróżnione w konkursach otrzymają po 2 pkt.

Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom XVII Wiosny Poetyckiej i Turnieju Jednego Wiersza, opiekunom i nauczycielom uczniów. Zwycięzcom gratulujemy. Zapraszamy serdecznie za rok.

Zdjęcia (Marta Korzynek) »»»