Labirynty wiedzy – pielęgniarstwo (05.2018)

Labirynty wiedzy – pielęgniarstwo (05.2018)

W dniu 16 maja 2018 r. klasa 1D wraz z opiekunem Panią profesor Barbarą Sobieraj odbyła wycieczkę do Tarnobrzegu. Pierwszym punktem programu był pobyt w Regionalnym Centrum Promocji Obszaru Natura 2000 Tarnobrzeskiej Doliny Wisły, gdzie obejrzeliśmy wystawę przedstawiającą florę i faunę tego obszaru. Uzyskaliśmy cenne informacje o zakresie działań projektu Natura 2000. W ramach naukowej rozrywki mieliśmy możliwość zagrać w biologiczne koło fortuny.

Następnie udaliśmy się do Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. prof. Stanisława Tarnowskiego – na kierunek pielęgniarstwo. Obejrzeliśmy film promujący uczelnię oraz uczestniczyliśmy w zajęciach praktycznych z zakresu pielęgniarstwa, przygotowanych przez studentów tego kierunku. Zapoznaliśmy się z elementami sprzętu medycznego wykorzystywanymi w pracy pielęgniarskiej. Studenci zademonstrowali nam, jak prawidłowo wykonywać resuscytację krążeniowo-oddechową, pobierać krew oraz wykonywać zastrzyki domięśniowe. Największą atrakcją było samodzielne pobieranie krwi oraz wykonywanie zastrzyków.

Bardzo nam się podobało, było super, chcemy więcej!