Konferencja "Dwujęzyczne Świętokrzyskie" (05.2018)

Konferencja "Dwujęzyczne Świętokrzyskie" (05.2018)

21 maja 2018 roku w Targach Kielce w odbyła się konferencja Dwujęzyczne Świętokrzyskie. Obwieszczony na plakatach i ekranach tytuł wydarzenia brzmiał: "A Journey Across Accents and Emotions". Podczas konferencji zarówno słuchacze jak i prowadzący mieli szansę wysłuchać przemów rdzennych Kanadyjczyków czy Brytyjczyków. Niezwykle ciekawie było posłuchać nauczyciela z Australii, który w opowieści o swoich podróżach pokazał słuchaczom jak różne są wszystkie akcenty, a nawet jak potrafią one utrudnić komunikację. Dowiedzieliśmy się jakie są różnice między szkołami amerykańskimi a polskimi, obejrzeliśmy wystąpienie obrazujące ogromne rozbieżności kulturowe między Amerykanami a Brytyjczykami, między ich językiem i zachowaniem. Była to okazja aby porównać brzmienie i trudność różnych akcentów. Podczas konferencji – jak zażartował prowadzący – zaakcentowaliśmy również temat emocji i tego jak wpływają one na wszystkie wydarzenia naszego życia. Była to kolejna już konferencja, podczas której uczniowie naszej szkoły uświetnili wydarzenie swoimi wystąpieniami. Maja Kamińska z klasy 2E przedstawiła słuchaczom świeży pogląd na rolę uczuć w samorozwoju i zdrowiu psychicznym podczas wystąpienia pt. "Don't waste your feelings". Natalia Filak, tegoroczna maturzystka z klasy 3B jako uczestnik panelu dyskusyjnego podzieliła się ze wszystkimi swoimi maturalnymi przeżyciami, oraz wskazała przyszłym maturzystom efektywną drogę nauki. Dominika Mazur, również maturzystka z klasy 3B, przepięknie zaśpiewała piosenkę pt. "Unstoppable" Lianne la Havas, wywołując w słuchaczach dreszczyk rozmarzenia!

Wyjazd odbył się dzięki pomocy i opiece pani profesor Agnieszki Białousz oraz pana profesora Zbigniewa Wójcika.

Maja Kamińska (2E)