Dzień Języków Obcych w CG – podsumowanie (05.2018)

Dzień Języków Obcych w CG – podsumowanie (05.2018)

Dzień Języków Obcych w I LO Collegium Gostomianum miał miejsce 30 maja. Imprezę poprowadził Karol Bogdański. W programie znalazł się panel dyskusyjny na temat znaczenia znajomości języków obcych we współczesnym świecie, w którym wzięli udział nasi uczniowie: Katarzyna Guła, Maja Kamińska, Wiktor Bator, Piotr Bogdański i Jan Warych. Panel poprowadził pan Andrzej Łukasik, koordynator projektu "Dwujęzyczne Świętokrzyskie". Następnie native speaker, pan Robertem Cassettari z Australii, wygłosił prezentację na temat Australii. W ostatniej części miała miejsce rozmowa ze znakomitym tłumaczem poezji i prozy anglojęzycznej, panem Mieczysławem Godyniem.

Imprezę uświetniły występy wokalne młodzieży naszej szkoły, prezentującej utwory w języku rosyjskim – Oliwia Łukawska, włoskim – Sara Gaweł, hiszpańskim – Jakub Cupisz, niemieckim – Martyna Cieciura i Michał Pyć oraz czeskim – Jakub Szostek i Miłosz Kasak. Recytacje poezji angielskiej przygotowały Ania Zwierzyk i Weronika Furtak. W czasie przerw można było posilić się na specjalnie przygotowanych stoiskach promujących kraje różnych obszarów językowych, obejrzeć prezentacje, wziąć udział w grach – zabawach językowych.

Po części pierwszej dla uczniów, nauczyciele wzięli udział w prezentacji promującej projekt Erasmus+ Mobilność Kadry Edukacyjnej. Projekt skierowany jest do nauczycieli języków obcych pragnących rozwijać swoje umiejętności językowe oraz warsztat metodyczny na kursach za granicą; nauczyciele innych przedmiotów, natomiast, mogą skorzystać z oferty kursów umożliwiających naukę języków i poznanie kultury krajów Unii Europejskiej.

Dzień Języków Obcych przygotowali nauczyciele uczący języków obcych w Collegium Gostomianum oraz uczniowie:

Nagłośnienie

Hubert Żuber 1A, Miłosz Juda 1F, Jakub Kogut 1F, Jakub Banasiak 1A oraz pan Paweł Kukiełka.

Język angielski

2E: Aleksandra Woś, Klaudia Wójcik, Maja Kamińska, Wiktoria Mazur, Ewa Duda, Aleksandra Sławińska, Martyna Sosnowska, Natalia Nowak, Krzysztof Mirkowski, Karol Mirkowski. 1A: Paweł Sroczyński, Jakub Gagat.

Język niemiecki

1D: Julia Wąsik, Karolina Sagan, Natalia Cygan, Aleksandra Podeszwa. 1E: Magdalena Miczulis. 1A: Agnieszka Talaga.

Francja, Meksyk, Włochy

1A: Julia Zioło, Michał Rawski, Joanna Grębowiec, Karolina Grzyb, Jakub Mazur. 1B: Julia Skrzypczak, Martyna Zielińska, Wiktoria Krupa, Magdalena Rybak, Julia Haliniarz, Mikołaj Malinowski, Patrycja Kędziora, Sandra Celińska, Aleksandra Forc, Wiktoria Bąk. 1F: Wiktoria Zych, Aleksandra Grabowska, Wiktoria Oszczudłowka, Natalia Jarosz. 2A: Patrycja Gaweł, Mateusz Nowaczek, Jakub Cupisz, Magdalena Lasota, Paulina Suter, Angelika Ziółkowska, Gabriela Szabat, Wiktoria Sierant. 2B: Karolina Lasota, Łukasz Kieler. 2E: Izabela Dzadz, Dominika Sidor. 2F: Anna Zwierzyk, Karolina Gawrońska, Joanna Kos, Paola Łyczak.

Za pomoc i niezwykłe zaangażowanie uczniów i nauczycieli w organizację imprezy serdecznie dziękuję. Dziękujemy również wszystkim uczniom CG, którzy uczestniczyli w tym wydarzeniu oraz goszczonym przez CG uczniom i pani Katarzynie Wojciechowskiej ze Szkoły Podstawowej nr 4.

Agnieszka Jarosz