Wycieczka pełna wrażeń (10.2018)

Wycieczka pełna wrażeń (10.2018)

4 października 2018 roku uczniowie klasy 1F wraz z opiekunami – paniami: Renatą Stawowy oraz Iwoną Pacholec-Bryłą – wzięli udział w wycieczce do Lublina. Pierwszym punktem zwiedzania był Zamek Lubelski, gdzie mogliśmy podziwiać, m. in., zabytkową kaplicę z freskami bizantyjsko-ruskimi fundacji króla Władysława Jagiełły, a także interesujące wystawy znajdujące się na terenie muzeum. Następnie wyruszyliśmy do Państwowego Muzeum na Majdanku, gdzie w czasie II wojny światowej mieścił się obóz koncentracyjny. Miejsce to ukazuje okrutną prawdę na temat okupacji nazistowskiej i historii obozów koncentracyjnych. Wzbudziło ono w nas wszystkich wiele emocji i skłoniło do głębokich refleksji.

W godzinach wieczornych wraz z opiekunami udaliśmy się do Teatru Muzycznego, gdzie odbył się spektakl pt. "Skrzypek na dachu". Musical ten wystawiany jest na świecie już od 1964 roku. Opowiada historię życia mieszkańców Anatewki – małej miejscowości na terenie Imperium Rosyjskiego. Jest to barwny, pełen muzycznych przebojów porywających do tańca, spektakl, który nawiązuje do podstawowych wartości w życiu, a także pokazuje znaczenie tradycji. Po wyjściu z przedstawienia byliśmy poruszeni piękną sztuką i jeszcze przez długi czas w naszych głowach brzmiały utwory, które usłyszeliśmy na scenie.

Wycieczkę zaliczyć można do bardzo udanych dzięki atrakcyjnemu programowi. Wspólny wyjazd pozwolił również na lepsze poznanie się i zintegrowanie pierwszoklasistów oraz ich opiekunów.

Julia Sadowska (1F)