Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka (12.2018)

Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka (12.2018)

10 grudnia 2018 r. w I LO Collegium Gostomianum w Sandomierzu zorganizowaliśmy Maraton Pisania Listów AI. Napisaliśmy 1077 listów (do Kirgistanu, Iranu, Indii, Wenezueli, Brazylii, Kenii, Maroka, RPA i na Ukrainę). Listy pisaliśmy w języku polskim, angielskim i ukraińskim. W naszej akcji wzięło udział 170 uczniów, 6 nauczycieli oraz gości: starosta Marcin Piwnik, burmistrz Sandomierza Marcin Marzec, jego zastępca Paweł Niedźwiedź, przewodniczący Rady Miasta Sandomierza Wojciech Czerwiec, radna powiatowa Grażyna Szklarska, sędzia Karol Bury, dyrektor Krzysztof Zieliński i dziennikarka Klaudia Tajs. Wierzymy, że nasza akcja polepszy sytuację osób represjonowanych na całym świecie. Dziękuję wszystkim za pomoc.

Waldemar Białousz

Zobacz: relacja z naszej akcji na stronie Echa Dnia – Sandomierz »»»