Sukcesy naszych uczennic (03.2018)

Sukcesy naszych uczennic (03.2018)

Przegląd Wokalny "Otwarta Scena" odbył się 16 marca br. w Pińczowskim Samorządowym Centrum Kultury po raz piąty. Do konkursu zgłosiło się ponad 100 wokalistów z województwa świętokrzyskiego, którzy walczyli w czterech kategoriach wiekowych o nagrody, statuetki, wyróżnienia, nominację do finału konkursu „Scena dla Ciebie” oraz główną nagrodę Grand Prix – wyjazd studyjny do Brukseli ufundowany przez Europosła Czesława Siekierskiego.

Naszą szkołę Collegium Gostomianum I LO w Sandomierzu reprezentowały cztery uczennice, które kształtują warsztat wokalny w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Ożarowie, pod kierunkiem Sławomira Lutyńskiego. Wszystkie są utalentowane i niezwykle muzykalne. Trzy z nich: Gabriela Dziuba, Agata Smyła i Zuzanna Pastuszka są uczennicami klasy I. Czwartą uczennicą jest tegoroczna maturzystka – Oliwia Łukawska.

Gabriela Dziuba z klasy 1D zaprezentowała angielską piosenkę pt.: "No Roots" z repertuaru Alice Merton. Wykazała się przy tym muzykalnością oraz wyczuciem ruchu scenicznego. Piosenkę pt.: "Na sen" Urszuli zaśpiewała Agata Smyła z klasy 1F, której delikatna a zarazem emocjonalna interpretacja wywołała wzruszenie słuchaczy. Siły głosu, emocji, ekspresji i pewności siebie nie zabrakło Zuzannie Pastuszka z klasy 1C wykonującej piosenkę pt.: "Hous of the Rising sun" we własnej aranżacji, co sprawiło, że zdobyła I miejsce w najstarszej IV kategorii wiekowej.

Oliwia Łukawska z klasy 3F zaprezentowała piosenkę aktorską pt.: "Tango rzeź" z repertuaru Anny Dereszowskiej we własnej interpretacji. Wykonanie to okazało się tak poruszające, że zdobyła główną nagrodę konkursu Grand Prix i niebawem wyjedzie do Brukseli. Obie laureatki otrzymały także nominacje do finału konkursu "Scena dla Ciebie".

Warto również wspomnieć, ze w pińczowskim Przeglądzie wzięła również udział ubiegłoroczna absolwentka Collegium Gostomianum – Alicja Śmielak, która także została zauważona przez jury i otrzymała wyróżnienie.

Wideo 1 »»»

Wideo 2 »»»