Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK (04.2019)

Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK (04.2019)

15 kwietnia 2019 roku odbyła się XXVII edycja Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK zorganizowana przez Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża na terenie I Liceum Ogólnokształcącego Collegium Gostomianum w Sandomierzu. Były to zawody międzystrefowe drużyn pierwszej pomocy szkół ponadgimnazjalnych powiatu sandomierskiego i opatowskiego.

Nasza drużyna "SAMPLE" zajęła II miejsce – otrzymując 98,4 punkty.

Każda drużyna rozwiązywała test z wiedzy teoretycznej dotyczącej zagadnień z zakresu pierwszej pomocy i Ruchu Czerwonego Krzyża oraz  rywalizowała na  trzech stacjach pozorowanych zdarzeń, gdzie liczyły się umiejętności praktyczne: wywiad z poszkodowanym i udzielenie pierwszej pomocy.

Reprezentacja naszej szkoły to :Gaweł Patrycja 3A, Jackowski Mateusz 3A, Nowak Piotr 2A, Grzyb Karolina 2E, Drzazga Katarzyna 2D, Zacharska Natalia 3A .

Działania i umiejętności ratownicze oceniali sędziowie –ratownicy z Grupy Ratownictwa PCK. Drużyny z Sandomierza walczyły o puchar Starosty Sandomierskiego.

Drużynie "SAMPLE" serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów, w tak ważnej dziedzinie życia każdego człowieka.

Opiekun : Krystyna Chmielowiec