Wizyta przedstawicieli rodu Gostomskich w CG (10.2019)

Wizyta przedstawicieli rodu Gostomskich w CG (10.2019)

W dniach od 12 do 19 października 2019 r. Dieter von Gostomski, potomek fundatora Kolegium Jezuickiego Collegium Gostomianum, Hieronima Gostomskiego, zgodnie z wieloletnią już tradycją przyjechał do Sandomierza razem ze swoim synem Christophem i tym razem także ze swoją wnuczką Laurą, aby osobiście wręczyć nagrody w Konkursie Językowym im. Gostomskich.

Listę nagrodzonych zamieszczaliśmy już w czerwcowych aktualnościach z życia szkoły – można ją przywołać otwierając link: Konkurs Językowy im. Gostomskich – wyniki (06.2019).

Nasi goście mieli okazję wziąć udział w zorganizowanych dla nich wycieczkach do Lublina, gdzie oprócz Starego Miasta zwiedzili także Muzeum na Majdanku, do Kazimierza Dolnego, Ujazdu, Krzemionek, Szydłowa i Kurozwęk. Ich tygodniowy pobyt zakończył się objazdową wycieczką po winnicach sandomierskich a następnie wspólnym spotkaniem z nauczycielami.

Uczestniczyli oni również w zajęciach języka niemieckiego, podczas których uczniowie mogli zaprezentować swoje umiejętności językowe.

Już wkrótce przedstawimy temat konkursowej pracy pisemnej do napisania której zachęcamy Was wszystkich!

zd