Lekcja na 12 gwiazdek (11.2020)

Lekcja na 12 gwiazdek (11.2020)

20 listopada odbyły się w naszej szkole warsztaty online w ramach kampanii "Lekcja na 12*". Tematem warsztatów była edukacja i praca w Unii Europejskiej. Zajęcia poprowadzili Dominik Łazarz (ekspert ds. integracji europejskiej) oraz Karolina Palimąka (animator młodzieżowy). W warsztatach wzięła udział klasa 2B.

Z przyjemnością przyjęliśmy słowa uznania ze strony Prowadzących odnośnie zaangażowania naszych uczniów podczas warsztatów. Uczniowie klasy 2B napisali taką opinię:

"Prowadzący zajęcia starali się przekazać nam ogrom swojej wiedzy na tematy zarówno podstawowe, jak i zaawansowane, dotyczące UE. Wzajemnie wymienialiśmy się swoją wiedzą i poglądami na temat korzyści, które niesie ze sobą posiadanie obywatelstwa Unii Europejskiej. Państwo prowadzący warsztat nie tylko informowali nas o możliwościach Unii, ale także chcieli poznać naszą perspektywę i opinie na dane tematy. Oprócz prowadzenia z nami dyskusji, starali się urozmaicić warsztaty poprzez ciekawe prezentacje czy filmiki. Poznaliśmy również możliwości, jakie daje nam profil Europass i dostaliśmy cenne wskazówki na temat pisania CV do pracy na terenie Unii Europejskiej. Warsztaty były prowadzone w bardzo przyjemnej i miłej atmosferze, a do tego wniosły wiele praktycznych informacji, które będziemy mogli wykorzystać w przyszłości.

Wiktoria Rubiś i Emilia Krakowiak (2B)"