Ranking Perspektyw – Collegium srebrnym liceum (02.2021)

Ranking Perspektyw – Collegium srebrnym liceum (02.2021)

Srebrne liceum 2021Miło jest nam poinformować, że Collegium Gostomianum znalazło się wśród 500. najlepszych liceów w kraju i zostało odznaczone srebrną tarczą.

W tegorocznym Rankingu uzyskaliśmy 422. miejsce w kraju, 10. w województwie świętokrzyskim i 1. w powiecie sandomierskim.

Przygotowywany przez czasopismo "Perspektywy" ogólnopolski ranking najlepszych liceów w Polsce stanowi cenną wskazówkę dla młodzieży, która zastanawia się nad wyborem szkoły ponadpodstawowej. O miejscu w rankingu decyduje kilka czynników. Kapituła ocenia placówki pod względem trzech kryteriów. Pod uwagę bierze się sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych

Do sporządzenia rankingu wykorzystano dane ze źródeł egzogenicznych (zewnętrznych) wobec ocenianych szkół. Źródłem danych były protokoły komitetów głównych olimpiad, zestawienia okręgowych komisji egzaminacyjnych (OKE) z wynikami matur z przedmiotów obowiązkowych i przedmiotów dodatkowych oraz dane Systemu Informacji Oświatowej - informuje Kapituła.