Wiosna Poetycka w Collegium Gostomianum

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie recytatorskim
XXI Wiosna Poetycka w Collegium Gostomianum

Honorowy patronat nad konkursem objęli Starosta Sandomierski i Burmistrz Sandomierza.

I. Regulamin konkursu

• Konkurs przeprowadzony zostanie dla uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych oraz klas I-V szkół ponadpodstawowych.
  • Każdy uczestnik prezentuje dwa wiersze poetów polskich, w tym jeden – tematycznie związany z Sandomierszczyzną.
  • Łączny czas recytacji nie może przekroczyć 5 minut. Jury oceniać będzie: dobór tekstów, wartości literackie utworu, dostosowanie tekstu do wieku i możliwości recytatorskich, interpretację tekstów, kulturę słowa, ogólny wyraz artystyczny.

II. Cele konkursu:

• popularyzacja poezji polskiej,
  • odkrywanie talentów recytatorskich.

III. Nagrody

Przewiduje się wyłonienie laureata. Jury przyzna także nagrodę specjalną za osobowość sceniczną. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają pamiątkowe dyplomy.

IV. Kalendarz konkursu:

• Zgłoszenia do 18 marca 2024 roku

• Termin konkursu: 6 kwietnia 2024 r., sobota, godz. 9:30

• Przyjmujemy zgłoszenia elektroniczne za pomocą formularza www

Uwaga: Konkurs ma charakter otwarty. Uczniowie zainteresowani konkursem mogą zostać zgłoszeni przez szkołę lub zadeklarować swój udział indywidualnie.

Zwycięzcy konkursu, w przypadku ubiegania się o przyjęcie do I LO, otrzymają w toku rekrutacji dodatkowe punkty: laureat – 4 pkt;  wyróżnienie – 2 pkt.

Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników żywego słowa