Narodowe Czytanie (09.2022)

Narodowe Czytanie (09.2022)

W sobotę 3 września 2022 r. w Ogrodzie Saskim w Sandomierzu odbyła się XI edycja Narodowego Czytania. W tym roku były to "Ballady i romanse" Adama Mickiewicza. Wydarzenie wpisało się w obchody 115. rocznicy utworzenia Miejskiej Biblioteki Publicznej.

15 utworów wybrzmiało w pięknych interpretacjach władz miasta, z burmistrzem Marcinem Marcem na czele, urzędników, nauczycieli, pracowników różnych sandomierskich instytucji oraz przedstawicieli służb mundurowych. Były to m.in. ballady: "Dudarz", "Świteź", "Rybka", "Świtezianka", "Powrót taty", "Tukaj". "Romantyczność" wybrzmiała w muzycznym wykonaniu Aleksandry Tarno (absolwentki naszej szkoły) i Wojciecha Leśniewskiego do muzyki Piotra Matczuka. Emilia i Katarzyna Mokrzyckie, z akompaniamentem pana Jacka Kruka, zaśpiewały "Rękawiczkę – powiastkę z Schyllera" oraz "Lilie".

Collegium Gostomianum reprezentowały: Pani Bożena Myl-Ciszkiewicz oraz uczennice: Julia Gołąb i Agnieszka Masternak, działające w teatrze szkolnym "Cegielnia".

Reżyserką wydarzenia była pani Grażyna Milarska.

Koordynacja: B. Myl-Ciszkiewicz, A. Kunys-Łukawska

Zdjęcia Aleksandra Pawłowska-Mazur (Miejska Biblioteka Publiczna) »»»