Wyniki matur absolwentów CG mówią same za siebie (07.2023)

Wyniki matur absolwentów CG mówią same za siebie (07.2023)

Kolejny rok, kolejna matura i jak zawsze wielka duma z osiągnięć naszych uczniów. Tegoroczni maturzyści osiągnęli wyniki z przedmiotów na poziomie podstawowym i rozszerzonym przewyższające średnie rezultaty w powiecie i kraju.

Nasi maturzyści uzyskali 20 wyników na poziomie 100% z matematyki na poziomie podstawowym i rozszerzonym, języka angielskiego na poziomie podstawowym, języka polskiego na poziomie rozszerzonym, języka ukraińskiego i rosyjskiego na poziomie rozszerzonym. 23 maturzystów uzyskało wyniki 98%.

Absolwenci liceów pisali w tym roku maturę w nowej formule. Średnie wyników egzaminu z wybranych przedmiotów przedstawiają się następująco:

• język angielski (pp): I LO CG – 84%, powiat – 80%,
  • język angielski (pr): I LO CG – 65%, powiat – 61%,
  • matematyka (pp): I LO CG – 75%, powiat – 71%,
  • matematyka (pr): I LO CG – 56%, powiat – 44%,
  • język polski (pp): I LO CG – 64%, powiat – 61%,
  • język polski (pr): I LO CG – 60%, powiat – 46%,
  • geografia (pr): I LO CG – 52%, powiat – 46%,
  • biologia (pr): I LO CG – 50%, powiat – 46%,
  • fizyka (pr): I LO CG – 49%, powiat – 47%,

Gratulujemy wszystkim tegorocznym absolwentom, również tym, którzy nie uzyskali spektakularnych wyników, ale osiągnęli sukces na miarę swoich możliwości. Wiemy, że czas pandemii i zdalne nauczanie nie ułatwiło Wam przygotowań do egzaminu maturalnego w nowej formule. Dziękujemy również nauczycielom, którzy włożyli wiele wysiłku, czasu i pracy, aby jak najlepiej przygotować maturzystów do egzaminów.

Idźcie w świat i spełniajcie swoje marzenia!