Olimpiady 2010/11

• 19.04.2011 r. w Kielcach miało miejsce podsumowanie i wręczenie nagród IV edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Historycznej "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1531-1683. Od Obertyna do Wiednia".
    Bartłomiej Szeląg z klasy 3E o nachyleniu profilowym humanistycznym zajął I miejsce w eliminacjach wojewódzkich w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. Uczeń będzie reprezentował województwo świętokrzyskie w eliminacjach centralnych w Warszawie 3-4 czerwca 2011 r.

• W dniach 2-4.06.2011 r. w Warszawie Bartłomiej Szeląg uczeń klasy o nachyleniu profilowym humanistycznym uczestniczył w eliminacjach centralnych Olimpiady Historycznej "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1531-1683. Od Obertyna do Wiednia".
    Zawody finałowe składały się z kilku konkurencji: tj.: broń i barwa, malarstwo balistyczne, eksponat muzealny, film, literatura, geografia historyczna, obiekt historyczny.
    Nasz uczeń zdobył wysokie II miejsce oraz cenne nagrody rzeczowe.
    Opiekun: Dariusz Szczygielski - nauczyciel historii.

• Agata Bidas z klasy 2E zajęła I miejsce na etapie okręgowym LII Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym (temat zmienny tegorocznej edycji to "Sport w życiu społecznym"). Eliminacje okręgowe tej olimpiady odbywały się w Wyższej Szkole Ekonomii i Prawa im. Prof. E. Lipińskiego w Kielcach.
    Agata okazała się najlepsza spośród 43 uczestników delegowanych przez 22 szkoły naszego województwa i będzie reprezentować naszą szkołę oraz województwo na etapie centralnym w Warszawie. Dodatkową nagrodą dla Agaty będzie wyjazd do Brukseli ufundowany przez eurodeputowanych Różę Thun i Czesława Siekierskiego.
    Komitet Główny Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym informuje, że Agata Bidas brała udział w zawodach III stopnia 52. Olimpiady i uzyskała tytuł FINALISTY.
    12.03.2011 r., Warszawa.

• Jakub Wódz z klasy 3A zajął II miejsce na etapie okręgowym XVIII edycji Olimpiady wiedzy o prawach człowieka (temat zmienny tegorocznej edycji to "Prawa dziecka a wymiar sprawiedliwości"). Szkoły średnie z naszego województwa reprezentowało 42 uczestników. Etap okręgowy składał się z części pisemnej (interpretacja kazusu prawnego) i części ustnej (pytania z zakresu wos, historia najnowsza i prawa człowieka).
    Jakub w nagrodę za świetny wynik na etapie okręgowym pojedzie do Torunia na etap centralny.
    Komitet Główny Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka informuje, że Jakub Wódz uczestniczył w zawodach III stopnia (finał Ogólnopolski) XVIII Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka i uzyskał tytuł FINALISTY.
    9-10.04.2011, Toruń.
    Opiekun: Waldemar Białousz.

• Komitet XV Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności informuje, że Marlena Smardz uzyskała tytuł FINALISTY.
    26 marca 2011, Szczecin.

• Tomasz Węgrzecki (kl. 3C) - laureat XXV Olimpiady Wiedzy Ekologicznej na szczeblu okręgowym (finały ogólnopolskie odbędą się 4-5 czerwca 2011 r.)

• Finał centralny XXVI Olimpiady Wiedzy Ekologicznej odbył się na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu w dniach 3-5 czerwca 2011 r. W konkursie brało udział 112 uczniów szkół ponadgimnazjalnych, reprezentantów poszczególnych województw. Uczeń klasy 3C naszej szkoły Tomasz Węgrzecki zdobył tytuł FINALISTY. Wszyscy uczestnicy otrzymali wspaniałe nagrody oraz indeksy na aż 61 uczelni w całym kraju bez postępowania kwalifikacyjnego.
    Podczas olimpiady odbył się pokaz laserowych technik i ich wykorzystania, wycieczka tramwajem po najbardziej interesujących zakątkach Poznania, EKOFORUM oraz wiele innych wspaniałych atrakcji. Finał centralny został objęty patronatem Parlamentu Europejskiego oraz uzyskał patronat Marszałka Województwa Wielkopolskiego. Równocześnie podczas finału OWE odbył się konkurs Toyoty w którym Tomasz Węgrzecki zajął miejsce w pierwszej dziesiątce uczestników.
    Opiekun: Barbara Sobieraj.

• Maciej Buczałowski (2D) - finalista XXV Olimpiady Wiedzy Ekologicznej na szczeblu okręgowym.
    Opiekun: Barbara Sobieraj.

• Piotr Brożyna, Tomasz Kowal i Maciej Szymański (kl. 3A) - uzyskali tytuł laureata III stopnia Olimpiady o "Diamentowy Indeks AGH"
    Opiekun: Monika Czajka.