Sukces na Rejonowych Mistrzostwach Pierwszej Pomocy PCK (04.2026)

Wszystkie informacje o naszej szkole

Sukces na Rejonowych Mistrzostwach Pierwszej Pomocy PCK (04.2026)

Z ogromną satysfakcją informujemy, że nasza Grupa Pierwszej Pomocy "SAMPLE" zajęła I miejsce. 22 kwietnia odbyła się XXXII edycja Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK zorganizowana przez Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża na terenie naszej historycznej szkoły, w zabytkowych podziemiach. Uczestniczyli w nich zawodnicy z pięciu szkół ponadpodstawowych, tworząc pięcioosobowe zespoły, które w trakcie mistrzostw udzielały pierwszej pomocy w specjalnie zaaranżowanych pięciu stacjach. Przygotowano cztery stacje ze zdarzeniami pozorowanymi i jedną stację, na której uczestnicy pisali test składający się z 15 pytań.

Każdy w drużynie indywidualnie rozwiązywał test z wiedzy teoretycznej, dotyczącej zagadnień z zakresu pierwszej pomocy, międzynarodowego prawa humanitarnego,  Ruchu Czerwonego Krzyża, Czerwonego Półksiężyca i działań prowadzonych przez Polski Czerwony Krzyż.

Drużyny udzielały pomocy: kobiecie ciężarnej, obcojęzycznej, nieprzytomnemu niemowlakowi, poszkodowanemu woźnemu z wbitym szkłem, nieprzytomnemu uczniowi po upadku ze schodów oraz turyście, który stracił przytomność podczas zwiedzania.

Pracę grup oceniali wyspecjalizowani sędziowie, którzy oceniali każdą wykonywaną czynność.

Naszą grupę "SAMPLE" reprezentowali: Daria Cichoń (3E); Gabriela Siwek (4D); Weronika Rączka (4D); Lidia Rejkowicz (4B); Filip Mazur (4B).Pozorantami były: Maria Baska(2DE), Lena Kuryłowicz (2DE),Agata Duma (2AB), Aleksandra Mizera (2AB).

Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął Starosta Sandomierski i Burmistrz Sandomierza.

Drużynie "SAMPLE" serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na etapie okręgowym, który odbędzie się 16 maja w Kielcach-Kadzielni.

Opiekun: Krystyna Chmielowiec

Zdjęcia »»»