Spotkania z Poezją - październik 2016 r.

Spotkanie z Poezją

W czwartkowe popołudnie 6 października, miłośnicy "Spotkań z Poezją" spotkali się w Czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej  im. Jana Długosza w Sandomierzu.

Tematem przewodnim było życie i twórczość Tadeusza Różewicza i Agnieszki Osieckiej. Spotkanie rozpoczęła Pani Barbara Chmielewska - kierownik Wypożyczalni Miejskiej Biblioteki.

Uczniowie Collegium Gostomianum: Kacper Burek i Marcin Krakowiak przybliżyli nam sylwetki twórców.

Młodzież i nauczyciele zaprezentowali przygotowane i wybrane wiersze.

Spotkanie uświetnił występ uczennicy naszej szkoły, Sylwii Śledź, która zaśpiewała jedną
z piosenek Agnieszki Osieckiej.

Uczestnicy spotkania:

Pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Jana Długosza w Sandomierzu:

Barbara Chmielewska,
          Aleksandra Pawłowska – Mazur,
          Małgorzata Rzeszowiak;

Młodzież i nauczyciele I LO Collegium Gostomianum w Sandomierzu:

Kacper Burek,
          Marcin Krakowiak,
          Daria Pinuszewska,
          Paulina Sowińska,
          Sylwia Śledź,
          Wioletta Kolatorowicz,
          Aleksandra Salwa,
          Agnieszka Kunys-Łukawska,
          Bożena Myl-Ciszkiewicz,
          Marta Korzynek,
          Krystyna Chmielowiec;

Pani Elżbieta Kownacka i Weronika Gajewska z II LO im. T. Kościuszki w Sandomierzu;

Pani Ewa Rutkowska – nauczyciel z SP nr 1 w Sandomierzu;

Pani Agnieszka Łukasiewicz wraz z podopiecznymi z Domu Pomocy Społecznej;

Pan Krzysztof Słapczyński - podopieczny Środowiskowego Domu Samopomocy.

Zapraszamy na kolejne "Spotkanie z Poezją" już w listopadzie.

MK

Foto: Marta Korzynek