Rozstrzygnięcie konkursu ... (14.12.2015)

„Napisz recenzję ulubionej książki”

Październik to Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Z tej okazji w naszej szkole odbyły się dwa konkursy, organizowane przez Bibliotekę Szkolną, przy współpracy nauczycieli języka polskiego. Jednym z nich był konkurs pt. „Napisz recenzję ulubionej książki”. Konkurs ogłoszony został w terminie 1-31 października. W tym celu opracowany został regulamin.
Informacje o konkursie ogłoszono na stronie Biblioteki Szkolnej i na plakatach  informacyjnych.
Celem konkursu było zachęcanie do aktywności twórczej, rozwijanie umiejętności pisarskich
i promowanie czytelnictwa.
Forma konkursu obejmowała pracę pisemną na recenzję dowolnej, ulubionej książki z zakresu literatury pięknej lub popularnonaukowej. Młodzież dostarczała recenzje w wersji elektronicznej
i w formie wydruku komputerowego.
Jury w składzie:
Przewodnicząca: Pani Wicedyrektor Barbara Tęgiewicz
Członkowie: Agnieszka Kunys-Łukawska, Marta Korzynek, Bożena Myl- Ciszkiewicz wyłoniło zwycięzców:

• I miejsce – Wiktoria Żak (2a) - recenzja książki „Noce i dnie” Marii Dąbrowskiej
  • II miejsce -Wiktoria Niedziółka (3f) - recenzja książki „Zostań, jeśli kochasz Gayle Forman
  • III miejsce -  Weronika Rawska (1a) – recenzja książki „Szkarłatna litera”  Nathaniela Howthornea

Rozstrzygnięcie konkursu i rozdanie nagród odbyło się 23 listopada 2015 roku. Zwycięzcy  otrzymali dyplomy i bony książkowe Księgarni i Hurtowni Taniej Książki w Tuliszkowie.
Wszystkie nagrodzone recenzje zostaną opublikowane na stronie internetowej Biblioteki Szkolnej.

Marta Korzynek