VIII Edycja Konkursu Recytatorskiego Poezji Jana Pawła II

11 czerwca 2019 r. w Czytelni Szkolnej odbył się VIII Konkurs Recytatorski Poezji Jana Pawła II. W tym roku była to szczególna edycja-w 20. rocznicę pobytu Jana Pawła II w Sandomierzu. Wzięli w niej udział uczniowie klas pierwszych i drugich, którzy przybliżyli  nam piękne teksty Papieża Polaka, m.in. takie jak: „To przyjaciel”, „Tryptyk Rzymski II”, „Myśląc Ojczyzna”, „Dzieci”, „Przed sklepem jubilera”, „Zdumienie”.

Jury w składzie: Pani Wicedyrektor Barbara Tęgiewicz, Ksiądz Krzysztof Kwiatkowski, Ksiądz Wojciech Kania, Pani Agnieszka Kunys – Łukawska, Pani Marta Chorab, Pani Marta Korzynek, wyłoniło zwycięzców:

I miejsce zdobyła Julia Skrzypczak z klasy II b
          II miejsce zdobył Miłosz Adamczak z klasy I f
          III miejsce zdobyli: Aleksandra Kiliańska z klasy 1e i Machał Darowski z klasy 1e

Uczniowie otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe i  książkowe. Serdecznie gratulujemy!

Marta Korzynek

fot.: Marta Korzynek