Spotkanie z Poezją w DPS (5.02.2015)

29 stycznia spotkaliśmy się na kolejnym „Spotkaniu z Poezją”. W tym miesiącu spotkanie odbyło się w zaprzyjaźnionym Domu Pomocy Społecznej. W podziękowaniu za zaproszenie mieszkańcy otrzymali od nas grę o Sandomierzu „Wehikuł czasu”, która z pewnością zostanie wykorzystana na zajęciach świetlicowych i w Turnieju Gier Towarzyskich.
Uczestnikami spotkania byli nauczyciele i uczniowie sandomierskich szkół ponadgimnazjalnych, Panie z Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz mieszkańcy i ich opiekunowie z DPS.
Poeci wyrazili zgodę na opublikowanie swoich wierszy i już wkrótce zostanie wydany tomik ich  poezji. Wśród wierszy znalazł się też wiersz o naszej szkole.

Marta Korzynek

Taki Dom - Jan Kuchta, listopad 2013 r.

Jest taki Dom w Sandomierzu
Gdzie smutek z radością spaceruje
Gdzie sercom ludzie swoje serca dają
Gdzie zegar trochę wolniej bije