Spotkanie z Panią Ludwiką Włodek (20.09.2015)

W piątek 18 września 2015 r. o godz. 12.00 w Collegium Gostomianum odbyło się spotkanie z Panią Ludwiką Włodek- prawnuczką Jarosława Iwaszkiewicza, dziennikarką i socjologiem, autorką książki pt. „Wystarczy przejść przez rzekę”. Talent reporterski autorki i poczucie humoru sprawiają, że książkę czyta się jednym tchem. Tadżykistan, Uzbekistan, Kirgistan, Kazachstan i Turkmenistan przestają być egzotycznie brzmiącymi nazwami. Pani Ludwika od kilkunastu lat zajmuje się Azją Środkową. Napisała o niej doktorat, opowiada o niej studentom Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie pracuje jako adiunkt. Pisuje także na wiele innych tematów. Poprzednia książka Pani Ludwiki Włodek – „Pra. O rodzinie Iwaszkiewiczów” – przez kilka miesięcy nie schodziła z list bestsellerów i była nominowana do kilku ważnych nagród, w tym do ścisłej trójki Nagrody Literackiej m.st. Warszawy.

W spotkaniu w Collegium Gostomianum wzięła udział Pani Marta Chorab - kierownik Czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz uczniowie klas: I a, I b i III f. Organizacją zajmowały się: Marta Korzynek, Bożena Myl-Ciszkiewicz, Agnieszka Kunys-Łukawska. Plakat informacyjny przygotowała uczennica klasy II g- Joanna Sapielak. Spotkanie odbyło się dzięki współpracy z Panem Piotrem Ławrowskim, pracownikiem Muzeum Okręgowego w Sandomierzu.