Europejskie Dni Dziedzictwa – wrzesień 2016 r.

„Gdzie duch spotyka się z przestrzenią – świątynie, dzieła sztuki, pomniki”

Jak co roku I Liceum Ogólnokształcące Collegium Gostomianum  włączyło się w  największy w Europie projekt społeczny i edukacyjny,  ustanowiony przez Radę Europy w 1991r. – Europejskie Dni Dziedzictwa .

Głównym celem tego projektu, jest promowanie regionalnego dziedzictwa kulturowego oraz przypominanie o wspólnych korzeniach kultury europejskiej.

W rym roku 16 września  młodzież naszej Szkoły z klasy 1e, pod opieką Pani Bożeny Myl -Ciszkiewicz, uczestniczyła w spotkaniu z Panią Urszulą Stępień – Kustoszem Muzeum Diecezjalnego w Sandomierzu, która w prelekcji pt. „Gdzie duch spotyka się z przestrzenią – świątynie, dzieła sztuki, pomniki”  w  bardzo ciekawy sposób przybliżyła symbolikę zabytków znajdujących się  w Sandomierzu.

Organizatorem Spotkania była Biblioteka Pedagogiczna w Sandomierzu.

Bardzo dziękujemy za zaproszenie.

Szkolny koordynator spotkania: Marta Korzynek

Foto: Marta Korzynek