Publikacje IPN

Instytut Pamięci Narodowej przysyła nam czasopismo „Pamięć.pl”, „Biuletyn IPN” z dodatkiem w postaci filmów historycznych oraz „Teki edukacyjne IPN”.

Teki edukacyjne IPN

• „Polskie Państwo Podziemne w latach 1939-1941”
  • „Polacy ratujący Żydów w latach II wojny światowej”
  • „Auschwitz. Pamięć dla przyszłości”
  • „Stan wojenny”
  • „Zbrodnia katyńska”
  • „Zagłada Żydów polskich w czasie II wojny światowej”
  • „Czerwiec 76 krok ku wolności”
  • „Stosunki polsko-ukraińskie w latach 1939-1947”
  • „Prymas Tysiąclecia Kardynał Stefan Wyszyński”
  • „Stan Wojenny”

Biuletyny IPN i filmy DVD dostępne w bibliotece

Rok 2006

• Biuletyn IPN „Październik 56”+ film dokumentalny  opowieść o Księdzu Jerzym „Zwycięzcy nie umierają”.

Rok 2007

• Biuletyn IPN „Pamiętamy o Żołnierzach wyklętych” + film DVD „Milenium kontra Tysiąclecie”.
  • Biuletyn IPN „Utracone dobra kultury” + film DVD „Portret Damy Karolina Lanckorońska”.
  • Biuletyn IPN „Przejście przez Morze Czerwone” + film DVD „Kryptonim „Pożoga””.
  • Biuletyn IPN „Czarne Juwenalia – powstanie SKS” + film DVD ”Polskie Państwo Podziemne 1939-1945” .
  • Biuletyn IPN „Święta zniesione przez PRL” .
  • Biuletyn IPN „Polskie Siły Zbrojne na Zachodzie” + film DVD „Kobiety i wojna”.
  • Biuletyn IPN „Dziennikarze Esbecy” + film DVD „Głową mur przebijesz”  i koncert „Zegar”.
  • Biuletyn IPN  Ruch Narodowy +  z programem i filmem o Romanie Dmowskim.

Rok 2008

• Biuletyn IPN „Marzec 68”+  film DVD „Bezpieka. Pretorianie komunizmu”.
  • Biuletyn IPN „Wolne związki zawodowe” + film DVD „Zanim wybuchł Sierpień. Bezpieka kontra śląskie WZZ”.
  • Biuletyn IPN „Marszałek Piłsudski” +  film DVD „ Józef Piłsudski”.
  • Biuletyn IPN „Literaci w PRL” + film DVD o Zbigniewie Herbercie „Obywatel poeta”.
  • Biuletyn IPN „Przesłanie wciąż aktualne” + film DVD „Zawód: Prymas Polski”.
  • Biuletyn IPN „1918- 2008”+ film DVD „Cud nad Wisłą”.

Rok 2009

• Biuletyn IPN „Ginęli, ratując Żydów” + film DVD „Druga Prawda” i „Elżbieta Zawacka – Miałam szczęśliwe we życie”.
  • Biuletyn IPN „Niemieckie obozy i sowieckie łagry” + film DVD „Dni mojego życia...Auschwitz. Historia prawdziwa”, „Elżbieta Zawacka – miałam szczęśliwe życie”.
  • Biuletyn IPN + film DVD „„Pielgrzym”  - o pierwszej pielgrzymce Jana Pawła II do Polski”.
  • Biuletyn IPN „ Oni odmówili bezpiece” + film DVD ze spektaklem „Inka 1946”.
  • Biuletyn IPN „Wojna i Powstanie” + płyta DVD z filmami „Pasta 1944”  i   „W lasach Piaśnicy”.
  • Biuletyn IPN „Ruch ludowy przed, w czasie i po wojnie” + płyta DVD ze spektaklem „O prawo głosu”.
  • Biuletyn IPN „Niemcy, Rosja kontra Polska” +płyta DVD z filmem „Marsz Wyzwolicieli”.

Rok 2010

• Biuletyn IPN + film DVD „Oni szli Szarymi Szeregami”.
  • Biuletyn IPN „Polacy – Ukraińcy Trudna Przeszłość” + film DVD „Było sobie miasteczko”.
  • Biuletyn IPN  „Solidarność” + film DVD „Robotnicy 80”.
  • Biuletyn IPN + film DVD „Historia Kowalskich „ i „Sarid”.
  • Biuletyn IPN „Grudzień 70” + film DVD „Czarny Czwartek Gdynia 70 dlaczego?”.
  • Biuletyn IPN „Janusz Kurtyka 1960-2010” + film DVD „Janusz Kurtyka”.
  • Biuletyn IPN „Podhale” + film DVD „My ogniowe dzieci” i program „Siła bezsilnych - „Ogień”.
  • Biuletyn IPN „Dyskretny urok proletariatu” + film DVD ze spektaklem „Operacja Reszka”.
  • Biuletyn IPN + płyta DVD z filmem „Zbrodnia bez kary”.

Rok 2011

• Biuletyn IPN +płyta DVD z filmem „Grupy Oporu”.
  • Biuletyn IPN „Czerwiec 76” + płyta DVD z filmem „... i cicho ciało spocznie w grobie”.
  • Biuletyn IPN „Wielkopolska” + płyta DVD z filmami „Bunt majowy” i „My z Cegielskiego”.
  • Biuletyn IPN  + płyta DVD z filmem „Oskarżenie”.
  • Biuletyn IPN + płyta z filmem „Video niekontrolowane”.
  • Biuletyn IPN „Wojsko Polskie”  + płyta z filmem DVD „Generał Gryf. Robiłem dobrą robotę”.
  • Biuletyn IPN + płyta DVD z filmem „Uwięziony Prymas”.
  • Biuletyn IPN „Socjalizm po polsku”.

Od roku 2012 otrzymujemy czasopismo „Pamięć.pl”.

Rok 2017

• Biuletyn IPN styczeń-  luty – płyta z filmem „Człowiek Boga o ks. W. Bukowińskim
  • Biuletyn IPN marzec – płyta z filmem „Mój przyjaciel Laluś”
  • Biuletyn IPN kwiecień – płyta CD Katyń 1940 – ballady L. Makowieckiego
  • Biuletyn IPN maj – płyta z filmem o zamordowaniu Żubryda
  • Biuletyn IPN czerwiec – film o Żydówce ocalałej przez Polaków
  • Biuletyn IPN lipiec – sierpień  - płyta z filmami o Ojcu i Marchlewszczyzna
  • Biuletyn IPN wrzesień – płyta z filmem Prorok nie umiera Ks. Franciszek Blachnicki
  • Biuletyn IPN październik – płyta z filmem Popiełuszko. Wolność jest w nas.
  • Biuletyn IPN  listopad– płyta z filmami rok 1863. Niezwyciężeni.

Seria "Literatura i Pamięć"