II edycja Konkursu o Nagrodę im. A. Patkowskiego (2002)

Pierwszą nagrodę przyznano Karolinie Nikiel z IV LO w Bielsku Białej za pracę "Od kołyski do mogiły, czyli tradycje i kultura regionu Międzybrodzia Bialskiego". Decyzja Komisji była jednomyślna. Podkreślono ogromną staranność kompozycyjną i właściwy dobór materiałów. Osobiste zakończenie pracy podkreśla doskonałe zrozumienie tematyki i umiejętności wykorzystania tradycji kulturowych.

Drugą nagrodę przyznano Ninie Bartnickiej z LO w Kętrzynie za pracę "Wybrane zabytki architektury i przyrody na terenie Warmii i Mazur". Komisja podkreśliła dużą samodzielność w przygotowaniu opracowania i staranność w doborze materiałów informacyjnych i ilustracyjnych.

Trzecie nagrody przyznano: Barbarze Łukasiewicz z I LO CG w Sandomierzu za pracę "Gmina Obrazów - kraina sadów, wąwozów i świątków". W ocenie pracy podkreślano doskonałą znajomość terenu, umiejętność przedstawiania zarówno walorów krajobrazowych regionu jak i dorobku kulturowego i dziedzictwa narodowego w osobach znanych postaci Ziemi Sandomierskiej oraz Uczniom klasy dziennikarskiej z III LO w Chorzowie za książkowe opracowanie reportaży "Losy śląskich rodzin". W ocenie podkreślono różnorodność a zarazem dobrą znajomość podejmowanej tematyki oraz profesjonalizm redakcyjny opracowania.

Wyróżnienia przyznano: Marcinowi Jurzyście i Bartoszowi Falkowskiemu z II LO w Elblągu za opracowanie "Zabytki architektury oraz przyrody Elbląga i okolic" oraz Annie Niedźwieckiej z I LO w Łomży za pracę "Jakub i Antoni - opis dziejów życia i działalności Jakuba i Antoniego Wagów".