Comenius: Dworce kolejowe Europy – projekt (06.2010)

Comenius: Dworce kolejowe Europy – projekt (06.2010)

"Dworce kolejowe Europy" – Projekt Comenius 2010-2012

Z wielką radością dowiedzieliśmy się w czerwcu 2010 roku, że nasz wniosek o dofinansowanie wspólnego projektu ze szkołami z Niemiec, Francji, Litwy i Włoch uzyskał pozytywną opinię Agencji Narodowej. To już drugi projekt Comeniusa, który nasza szkoła realizuje. Pierwszy, prowadzony przez pana Waldemara Białousza, zatytułowany był "Co młodzież może uczynić dla pojednania w Europie?".

Tym razem tematyka związana jest z podróżowaniem i to z podróżowaniem koleją. Nasza podróż trwać będzie 2 lata i prowadzić będzie do pięciu stacji kolejowych w pięciu państwach. Zakończy się w 2012 roku... w drukarni: tam ujrzy światło dzienne przygotowany przez nasze zespoły "Przewodnik dla młodych ludzi podróżujących koleją po Europie". W nim zawrzemy chcemy to, co wiedzieć powinniście podróżując czy to superszybkim TGV po Francji, czy też wolniejszą historyczną koleją po Sycylii. Po drodze też będziemy Wam chcieli to i owo opowiedzieć, pokazać i zachęcić do wspólnej podróży, tej wirtualnej, ale i też tej realnej.