Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK (05.2012)

Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK (05.2012)

19 maja 2012 r. w Kielcach pod Telegrafem spotkały się szkolne zespoły ratownicze PCK z całego województwa – zwycięzcy mistrzostw rejonowych. Mieli do pokonania osiem stacji pozoracyjnych, na których czekały na nich różne zadania odtwarzające wypadki spotykane w codziennym życiu. Między innymi na stacji "Drwal” ratowali poszkodowanego, który obciął sobie dłoń, przy stanowisku "Energetyk” były osoby, które doznały porażenia prądem, w punkcie "Forrest Gump” trzeba było odnaleźć ukrytych w lesie dwóch oparzonych, przy stacji "Romeo i Julia” - udzielić pomocy parze młodych ludzi, którzy usiłowali popełnić samobójstwo przez powieszenie, a przedtem wypili  środek ochrony roślin. Na następnych stacjach udzielano pomocy załodze karetki biorącej udział w wypadku i uczestnikowi bójki, który nabił się na ostry pręt i doznał rozerwania jamy brzusznej. Każda drużyna musiała zdać test ze znajomości teorii udzielania pierwszej pomocy i rozwiązać zagadki logiczne.

W mistrzostwach pod Telegrafem wzięły udział zespoły ratownicze:

1. VI Liceum Ogólnokształcącego z Kielc - 1miejsce
  2. Zespół Szkół Nr 3 z Ostrowca Św.  - 2 miejsce
  3. I Liceum Ogólnokształcącego CG w Sandomierzu - 3 miejsce

I Liceum Ogólnokształcącego z Buska-Zdroju II Liceum Ogólnokształcącego ze Starachowic i Liceum Ogólnokształcącego z Osieka, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych z Wodzisławia, I Liceum Ogólnokształcącego ze Skarżyska-Kamienne.

Naszą szkołę reprezentowali:

• Karolina Ziomek - kapitan (2C)
  • Agnieszka Sekulska (2C)
  • Karol Fudala (3D)
  • Klaudia Nowak (1D)
  • Klaudia Winiarczyk (1D)
  • Magdalena Stępień (2D)

Opiekun Zbigniew Majewski