Otwarcie Pracowni Archeologicznej (2013)

Otwarcie Pracowni Archeologicznej (2013)

Klasa 1E uczestniczyła w spotkaniu podsumowującym pół wieku działalności Pracowni Archeologicznej Instytutu Archeologii i Etnologii Polskiej Akademii Nauk z Warszawy. Spotkanie odbyło się w Ratuszu Miejskim 16 kwietnia 2013 roku i nosiło tytuł „Co wniosły badania archeologiczne do poznania przeszłości Sandomierza?”

W czasie tej wyjątkowej imprezy głos zabrali profesorowie Henryk Samsonowicz, Jerzy Gąssowski, Stanisław Tabaczyński, Andrzej Buko oraz dr Hanna Kowalewska-Marszałek. Przypomniano bardzo bogaty dorobek badań archeologicznych w Sandomierzu podkreślając szczególną rolę badań na Wzgórzu Collegium Gostomianum. Młodzież naszej szkoły od wielu lat uczestniczy w badaniach archeologicznych z okresu neolitu w Kicharach Nowych (pod opieką naukową dr Hanny Kowalewskiej-Marszałek). Po uroczystości w Ratuszu otwarto siedzibę nowej Pracowni Archeologicznej w Sandomierzu.

W. Białousz