XII Ogólnopolski Dzień Solidarności z Osobami Chorującymi Psychicznie (2013)

XII Ogólnopolski Dzień Solidarności z Osobami Chorującymi Psychicznie (2013)

W niedzielę 22 września 2013 r. z inicjatywy Pani Anetty Duszyńskiej-Baski, młodzież naszej szkoły wzięła udział w XII Ogólnopolskim Dniu Solidarności z Osobami Chorującymi Psychicznie w Domu Katolickim przy ul. Mariackiej 12.

Barbara Furman, Natalia Mierzejewska i Aleksandra Michałowska z klasy 1F pięknie zaśpiewały: „Piosenkę księżycową”, „Piosenkę drewnianych lalek” i Grande Valse Brillante Ewy Demarczyk.

Magdalena Bednarz, Aleksandra Michałowska z klasy 1F oraz Dominika Jóźwik, Aleksandra Skrok, Beata Paduchowska z klasy II d recytowały wiersze Pana Krzysztofa Słapczyńskiego, uczestnika zajęć w świetlicy w Środowiskowym Domu Samopomocy przy ul. Katedralnej 5 w Sandomierzu oraz uczestnika „Spotkań z Poezją”, organizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną, I LO Collegium Gostomianum i ZSTiO w Sandomierzu.

Uroczystościom towarzyszył koncert pt. „Pomyśl o mnie – wspomnieniami Anny German” w wykonaniu Marzeny Michalczyk.

Opiekę nad młodzieżą sprawowały p. Agnieszka Kunys-Łukawska, p. Marta Korzynek oraz p. Agnieszka Białousz.