"Zapal znicz pamięci" (11.2013)

"Zapal znicz pamięci" (11.2013)

"Pamięci poległych podczas I i II wojny światowej rodakom i żołnierzom innych narodowości. Ku przestrodze tym wszystkim, którzy zapominają, iż życie ludzkie jest najwyższą wartością"

Napis na mogile nieznanego żołnierza w Łukawie.

Święto Niepodległości jest zawsze okazją do manifestowania najlepszych uczuć, radości i przywiązania do Ojczyzny. W Collegium Gostomianum, jak co roku zorganizowaliśmy wiele imprez, które miały być okazją do wyrażenia radości i dumy z naszego, wolnego państwa.

Uczniowie klasy 1E przygotowali 3 wystawy prezentujące: "Twórcy Niepodległej", "Rok 1918", "Narodziny II RP". Na szkolny Dzień Niepodległości przygotowano biało-czerwone wstążki dla wszystkich uczniów i nauczycieli, co jest już szkolną tradycją. Na sali gimnastycznej cała społeczność szkolna i zaproszeni goście odśpiewali pieśni patriotyczne.

W ramach nowej akcji "Zapal znicz pamięci" uczniowie naszej szkoły zapalili znicze na pomnikach i mogiłach upamiętniających bohaterów walczących o niepodległość Polski. Działaniami objęto cały powiat sandomierski i część opatowskiego. W imieniu społeczności naszej szkoły miejsca pamięci odwiedzili: Klaudia Ordon, Katarzyna Kaczor, Bartłomiej Bugaj, Kinga Witczak, Agnieszka Winiarczyk, Katarzyna Materkowska, Patrycja Krawczyk, Agata Prawnuk, Katarzyna Broda, Piotr Cetnarski, Weronika Wiśniewska – klasa Ib, Beata Janowska, Katarzyna Drobiazg, Agnieszka Mizera, Katarzyna Miśkiewicz, Mikołaj Klubiński, Ewa Grzesik, Marta Śledź – klasa IIIe, Katarzyna Kusik, Sylwia Chodyra, Patrycja Bryła, Kamil Kiliański, Patryk Wilk, Karolina Strzelecka, Wojciech Stawnicki, Joanna Biedas, Ewa Basak – klasa 2E.

Waldemar Białousz

Zobacz zdjęcia »»»