Kolejna premiera szkolnego teatru "Cegielnia" (01.2014)

Kolejna premiera szkolnego teatru "Cegielnia" (01.2014)

17 stycznia 2014 r. szkolny teatr "Cegielnia" przedstawił spektakl "Chonen i Lea na pograniczu światów". Sztuka oparta została na utworze "Dybuk" Szymona An-skiego.

W pewnym żydowskim miasteczku mieszka wraz z nianią Frade i ojcem Senderem młoda dziewczyna Lea. Jak nakazuje tradycja, to ojciec poszukuje męża dla swojej córki. W miasteczku tym mieszka również ubogi młodzieniec, szkolarz jesziby, Chonen. Chłopak od dłuższego czasu darzy uczuciem Leę. Jednak Sender nie planuje wydać swojej jedynaczki za Chonena. Czy młodzi pomimo przeciwności będą razem?

Wystąpili: Aneta Plewińska, Marcin Hajdo – klasa 1A, Ada Łukawska – klasa 1C, Dominika Jóźwik, Marta Smykla, Mateusz Zięba – klasa 2D, Diana Bożek, Karolina Musiał, Magdalena Płaneta, Kamil Kiliański, Wiktor Jędrzejczak, Tomek Krawczyk, Hubert Dębniak, Adrian Broda – klasa 2E,  Kevin Plisner – klasa 3D.

Obsługa techniczna: Krzysztof Rzepecki – klasa 2A, Mateusz Siwecki – klasa 2E.

Kostiumy: Joanna Pieronkiewicz-Szpernal.

Reżyseria: Danuta Paszkowska.

Ada Łukawska

Zob. również: "Jak Romeo i Julia"

Przedstawienie teatru Cegielnia pt. Chonen (1) Przedstawienie teatru Cegielnia pt. Chonen (2) Przedstawienie teatru Cegielnia pt. Chonen (3) Przedstawienie teatru Cegielnia pt. Chonen (4)

Zobacz pozostałe zdjęcia »»»

Dyplom za uczestnictwoTetar "Cegielnia" otrzymał również dyplom za uczestnictwo w "Pierwszym Internetowym Przeglądzie Szkolnych Zespołów Teatralnych".