XV Wiosna Poetycka w CG – podsumowanie (04.2016)

XV Wiosna Poetycka w CG – podsumowanie (04.2016)

2 kwietnia 2016 r. odbyła się XV Wiosna Poetycka w Collegium Gostomianum. Wzięło w niej udział 16 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych i 37 uczniów ze szkół gimnazjalnych z powiatów: sandomierskiego, staszowskiego, tarnobrzeskiego, opatowskiego.

Jury w składzie:

• Komisja nr 1: Elżbieta Kownacka, Renata Stawowy, Marta Borowska;
  • Komisja nr 2: Joanna Pieronkiewicz-Szpernal, Marta Chorab, Krystyna Chmielowiec;
  • Komisja nr 3: Robert Bednarz, Małgorzata Proć, Aleksandra Pawłowska-Mazur;

– wyłoniło zwycięzców konkursu.

Tytuł Laureata zdobyli:

1. Wiktoria Złotek – Zespół Szkół im. Ojca Św. Jana Pawła II w Gorzycach
2. Gabriela Ufniarz – Katolickie Gimnazjum im. Św. Królowej Jadwigi w Sandomierzu
3. Dominika Marzec – II LO im. Tadeusza Kościuszki Sandomierzu

Osobowość sceniczna:

1. Klaudia Bednarska – Publiczne Gimnazjum w Obrazowie
2. Sara Orłowska – Gimnazjum nr 1 im. Jana Długosza w Sandomierzu

Wyróżnienia zdobyli:

1. Natalia Bukała – I Społeczne Liceum Ogólnokształcące im. Hetmana Jana Tarnowskiego w Tarnobrzegu
2. Diana Soboń – Zespół Szkół im. prof. Józefa Mikułowskiego-Pomorskiegow Lipniku
3. Gabriela Dziuba – Publiczne Gimnazjum im. Ziemi Dwikoskiej w Dwikozach
4. Karolina Misior – Publiczne Gimnazjum im. Ziemi Dwikoskiej w Dwikozach
5.Wiktoria Piotrowska – Publiczne Gimnazjum im. Ziemi Dwikoskiej w Dwikozach.
6. Aleksandra Krasoń – I LO Collegium Gostomianum w Sandomierzu
7. Aleksandra Fiuk – LO im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w Staszowie

W ramach XV Wiosny Poetyckiej w Collegium Gostomianum odbył się Turniej Jednego Wiersza, w którym udział wzięły 23 osoby.

Laureatem został Piotr Łażeński, uczeń Publicznego Gimnazjum im. Ziemi Dwikoskiej w Dwikozach.

Wyróżnienia w Turnieju otrzymali:

1. Jakub Garnuszek – Katolickie Gimnazjum im. św. Jadwigi Królowej w Sandomierzu
2. Wiktor Solarczyk – Gimnazjum im. Jana Pawła II w Gorzycach
3. Natalia Łącka – I LO Collegium Gostomianum w Sandomierzu
4. Wiktoria Chmiel– I LO Collegium Gostomianum w Sandomierzu
5. Milena Nowak – LO im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w Staszowie

Wszyscy uczestnicy konkursu i turnieju otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz "Trzeci Almanach Młodych Poetów Collegium Gostomianum". Zwycięzcy zostali nagrodzeni tomikami poetyckimi oraz pucharami, które uroczyście wręczył Dyrektor I LO, Pan Krzysztof Zieliński.

Tradycyjnie na gości czekała "herbatka u Tadka", a uroczyste ogłoszenie i wręczenie nagród odbyło się w sali gimnastycznej. Spotkanie uświetnił występ uczennicy klasy 2E, Sylwii Śledź.

Organizatorami XV Wiosny Poetyckiej w Collegium Gostomianum byli: Agnieszka Kunys-Łukawska, Bożena Myl-Ciszkiewicz, Marta Korzynek, uczniowie klasy 1F: Marcin Krakowiak, Wiktoria Chmiel, Karolina Kowalska, Kacper Burek, Dominika Niemiec oraz uczeń klasy 3A, Marcin Hajdo.

Pragniemy przypomnieć, że osoby, które zdobyły tytuły laureata XV Wiosny Poetyckiej i Turnieju oraz osobowości scenicznej, otrzymają po 4 pkt w rekrutacji do Collegium Gostomianum. Osoby wyróżnione w konkursach otrzymają po 2 pkt.

Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom XV Wiosny Poetyckiej i Turnieju Jednego Wiersza. Zwycięzcom gratulujemy. Zapraszamy serdecznie za rok.

(mk)