Konkurs Wiedzy o CG (2010)

Wyniki

Co roku wszyscy uczniowie biorą udział w Konkursie Wiedzy o Collegium Gostomianum rywalizując o tytuł "Godni tradycji Collegium". Poprzez obliczenie średniej arytmetycznej klas wyłania się te z największą ilością punktów. Trójka uczniów z najlepszymi wynikami bierze udział w finale ustnym, części indywidualnej. Każda klasa wybiera trzyosobowe reprezentacje do głównego etapu konkursu.
26.04.2010 r. reprezentanci z czterech klas: II c, II e, II f, III a, pisali szczegółowy test, którego celem było wyłonienie trzech najlepszych zespołów. Wyniki zostały podliczone poprzez zsumowanie punktów uczniów tworzących zespół. Ostatnia część finału polegała na udzielaniu przez zespoły ustnych odpowiedzi. Pytania były różnorodne, często zaskakujące. Wymagały znajomości historii Collegium Gostomianum, losów wybitnych wychowanków, zasad funkcjonowania szkół i instytucji mieszczących się w budynkach I LO, wiedzy z zakresu najważniejszych etapów z dziejów Sandomierza i okolic, oraz orientowania się w aktualnych sprawach z "życia szkoły".

Konkurs zespołów klasowych:

1. I miejsce - IIIA  - nagrodzona została wielkim pucharem i pysznym tortem
  2. II miejsce - IIE
  3. III miejsce - IIC

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy.

W części indywidualnej zwyciężyła Marta Chorzępa. Wykazała się dużą wiedzą, która została nagrodzona pucharem. Tuż za Martą, drugie miejsce zajął Jakub Borowski. Trzecie, egzekwo Dawid Kędziora i Marlena Smardz.Czwarte Alicja Sabat. Piąte Michał Bociek. Szóste Adam Dębowski i Anna Mądry. Siódme Rafał Mazgaj.

Wszyscy uczniowie zainteresowani rywalizacją o tytuł "Godni tradycji Collegium" będą mieli okazję wykazać się w przyszłym roku.

Uczestnikom gratulujemy i dziękujemy

Organizatorzy: Agnieszka Białousz, Waldemar Białousz