VII Wiosna Poetycka w CG (2008)

29 marca 2008 r. w I LO CG przeprowadzono siódmą już edycję konkursku recytatorskiego "Wiosna Poetycka w Collegium Gostomianum". Do zmagań przystąpiło 27 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z Sandomierza oraz 68 gimnazjalistów z powiatu sandomierskiego i opatowskiego (Lipnik). Trzy komisje oceniały dobór tekstów, ich interpretację, a także ogólne wrażenie artystyczne. Zwycięzcy konkursu otrzymali nagrody książkowe oraz upominki. Przyznano także wyróżnienia.

Szkoły ponadgimnazjalne:

Laureat: Agnieszka Wasińska
Osobowość sceniczna: Agnieszka Dunin-Wąsowicz
Wyróżnienia: Katarzyna Skrzynecka, Paulina Cichocka, Paulina Mucharska, Marta Dzieciuch, Agata Kilarska, Karolina Gawlak.

Gimnazja:

Laureaci: Aleksandra Smardz (Obrazów); Paweł Gospodarczyk (Gimnazjum nr 2 w Sandomierzu)
Osobowości sceniczne: Marta Świder (Samborzec); Dorota Garas (Klimontów)
Wyróżnienia: Katarzyna Sękul Kinga Fiuk, Piotr Skotnicki, Weronika Bronkiewicz, Wojciech Zięba (Gimnazjum nr 1 w Sandomierzu); Aleksandra Skoromochow, Adrianna Zioło (Klimontów); Łukasz Dudek (Obrazów); Bartłomiej Lebida (Dwikozy); Klaudia Grębowiec (Samborzec).

Wszystkim uczestnikom konkursu wręczono dyplomy. Jego popularność dowodzi, że młodzież czyta poezję i chętnie ją recytuje. Dyrektor I LO, Pan Krzysztof Zieliński, podsumowując tegoroczną edycję imprezy wyraził nadzieję, że w podobny sposób młodzież przywita wiosnę 2009 roku.

Skład Komisji:

1. Sylwia Rybacka, Barbara Rożek, Robert Bednarz