VIII Wiosna Poetycka w CG (2009)

28 marca 2009 r. w I LO CG przeprowadzono ósmą edycję konkursku recytatorskiego "Wiosna Poetycka w Collegium Gostomianum". Do zmagań przystąpiło 13 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z Sandomierza oraz 49 gimnazjalistów z powiatu sandomierskiego. Trzy komisje oceniały dobór tekstów, ich interpretację, a także ogólne wrażenie artystyczne. Zwycięzcy konkursu otrzymali nagrody książkowe oraz upominki. Przyznano także wyróżnienia.

Szkoły ponadgimnazjalne:

Laureatka: Aleksandra Smardz
Osobowość sceniczna: Aleksandra Abramczyk
Wyróżnienia: Agnieszka Dunin-Wąsowicz, Nina Zając

Gimnazja:

Laureaci: Aleksandra Mazur, Tomasz Stępień (Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Klimontowie); Paulina Brania (Publiczne Gimnazjum w Obrazowie)
Osobowości sceniczne: Patrycja Szubstarska (Publiczne Gimnazjum w Chobrzanach); Paweł Gospodarczyk (Gimnazjum nr 2 im. 2 Pułku Piechoty Legionów w S-rzu); Alicja Ciemięga (Publiczne Gimnazjum w Samborcu)
Wyróżnienia: Karolina Smardz (Publiczne Gimnazjum w Chobrzanach); Weronika Bronkiewicz, Natalia Pać (Gimnazjum nr 1 im. Jana Długosza w S-rzu); Iwona Gołąbek, Anna Żyła (Publiczne Gimnazjum w Wilczycach); Marcelina Buczkowska, Katarzyna Pruś (Publiczne Gimnazjum w Obrazowie); Julia Darowska (Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Klimontowie); Joanna Łukaszek, Patrycja Podolecka (Gimnazjum nr 2 im. 2 Pułku Piechoty Legionów w S-rzu); .

Wszystkim uczestnikom konkursu wręczono dyplomy. Jego popularność dowodzi, że młodzież czyta poezję i chętnie ją recytuje. Pani Dyrektor I LO, Barbara Tęgiewicz, podsumowując tegoroczną edycję imprezy wyraził nadzieję, że w podobny sposób młodzież przywita wiosnę 2010 roku.

Skład Komisji:

1. Sylwester Łysiak, Bożena Myl-Ciszkiewicz, Wioletta Pietruszka