IX Wiosna Poetycka w CG (2010)

27 marca 2010 r. w I LO CG przeprowadzono dziewiątą edycję konkursku recytatorskiego "Wiosna Poetycka w Collegium Gostomianum". Do zmagań przystąpiło 12 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z Sandomierza oraz 34 gimnazjalistów z powiatu sandomierskiego. Trzy komisje oceniały dobór tekstów, ich interpretację, a także ogólne wrażenie artystyczne. Zwycięzcy konkursu otrzymali nagrody książkowe oraz upominki. Przyznano także wyróżnienia.

Szkoły ponadgimnazjalne:

Laureatka: Paulina Brania (I LOCG)
Osobowość sceniczna: Aleksandra Smardz (I LOCG)
Wyróżnienia: Dominika Dudek, Mateusz Dembowski (ZSGiH Sandomierz), Paweł Gospodarczyk (I LOCG)

Gimnazja:

Laureaci: Agnieszka Skowron (Publiczne Gimnazjum w Obrazowie) Patrycja Szubstarska (Publiczne Gimnazjum w Chobrzanach)
Osobowości sceniczne: Marcelina Buczkowska (Publiczne Gimnazjum w Obrazowie); Radosław Mortka (Publiczne Gimnazjum w Dwikozach)
Wyróżnienia: Klaudia Nowak i Jacek Szczepanowski (Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Klimontowie); Kinga Fiuk i Marta Ramus (Gimnazjum nr 1 im. Jana Długosza w S-rzu); Paulina Włoch (Gimnazjum nr 2 im. 2 Pułku Piechoty Legionów w S-rzu); Katarzyna Gembalska i Natalia Niezgoda (Publiczne Gimnazjum w Obrazowie); Patrycja Szal (Publiczne Gimnazjum w Samborcu)

Wszystkim uczestnikom konkursu wręczono dyplomy. Jego popularność dowodzi, że młodzież czyta poezję i chętnie ją recytuje. Dyrektor I LO, Pan Krzysztof Zieliński, podsumowując tegoroczną edycję imprezy wyraził nadzieję, że w podobny sposób młodzież przywita wiosnę 2011 roku w czasie jubileuszowej X edycji.

Skład Komisji:

1. Sylwester Łysiak, Bożena Myl-Ciszkiewicz, Dorota Kiliańska
  2. Anna Niedźwiedź, Agnieszka Kunys-Łukawska, Robert Bednarz
  3. Małgorzata Proć, Marta Borowska, Marta Korzynek

Zobacz zdjęcia (fot: Weronika Skuza)