XII Wiosna Poetycka w CG (2013)

23 marca 2013 r. do konkursu recytatorskiego przystąpiło 13 uczniów szkół ponadgimnazjalnych i 37 gimnazjalistów.

Jury: Joanna Pieronkiewicz-Szpernal, Bożena Myl-Ciszkiewicz, Małgorzata Proć, Sylwester Łysiak, Agnieszka Kunys-Łukawska, Anna Niedźwiedź, Marta Borowska, Marta Korzynek, Robert Bednarz wyłoniło zwycięzców:

Tytuł laureata zdobyli:

Patrycja Klocek - Zespół Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich w Sandomierzu
    Klaudia Kawecka - Publiczne Gimnazjum w Dwikozach
    Justyna Terlecka - Publiczne Gimnazjum w Obrazowie

Osobowości sceniczne:

Aleksandra Kwiecień - Publiczne Gimnazjum w Obrazowie
    Marcelina Czarnecka - I Liceum Ogólnokształcące Collegium Gostomianum

Wyróżnienia:

• Dominika Pikus, Mateusz Dembowski - Zespół Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich
  • Marta Cieciura - Zespół Szkół Technicznnych i Ogólnokształcących
  • Ewelina Maruszczak - I Liceum Ogólnokształcące Collegium Gostomianum
  • Krzysztof Lamparski, Jakub Bujczenko - Gimnazjum nr 1 im. Jana Długosza
  • Natalia Bukała, Wiktoria Niedziółka, Beata Szloch - Publiczne Gimnazjum w Dwikozach
  • Anna Niezgoda - Publiczne Gimnazjum w Obrazowie
  • Aleksandra Michałowska - Zespół Szkół w Lipniku

Jury wyłoniło również zwycięzców „Turniej Jednego Wiersza”, do którego zgłosiło się 18 uczestników.

Tytuł laureata zdobyły:

Karolina Kowalska i Wiktoria Chmiel - Publiczne Gimnazjum w Dwikozach

Wyróżnienie:

Paweł Robuta - Gimnazjum nr 1 im. Jana Długosza

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a zwycięzcy nagrody rzeczowe.

Podsumowując tegoroczną edycję Wiosny Poetyckiej, dyrektor I LO, Pan Krzysztof Zieliński podziękował młodzieży za udział i wysoki poziom recytacji, nauczycielom za przygotowanie uczniów do konkursu oraz jurorom.

Oprawę muzyczną prezentacji najlepszych uczestników XII Wiosny stworzył uczeń CG, Dominik Wołczyński.

Zobacz zdjęcia »»»