XIV Wiosna Poetycka w CG (03.2015)

28 marca 2015 r. odbyła się 14 edycja konkursu recytatorskiego "Wiosna Poetycka w Collegium Gostomianum". Wzięło w nim udział 8 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych oraz 31 z gimnazjów powiatu sandomierskiego i opatowskiego. Jury (3 komisje) w składzie: Sylwester Łysiak, Anna Niedźwiedź, Małgorzata Proć, Bożena Myl-Ciszkiewicz, Agnieszka Kunys-Łukawska, Marta Korzynek, Marta Borowska i Joanna Pieronkiewicz-Szprenal wyłoniło zwycięzców.

Laureatkami konkursu zostały:

1. Natalia Filak – Zespół Szkół Ogólnokształcących im. E. Szylki w Ożarowie
  2. Klaudia Bednarska i Angelika Zimnicka – Publiczne Gimnazjum w Obrazowie
  3. Natalia Bukała – Publiczne Gimnazjum w Dwikozach

Osobowość sceniczna:

• Kaja Tutak – Publiczne Gimnazjum w Dwikozach
  • Dawid Woźniak – Ponadgimnazjalny Zespół Szkół Ekonomicznych w Sandomierzu

Wyróżnienia zdobyli:

• Izabela Morzyńska – II Liceum Ogólnokształcące w Sandomierzu
  • Wiktoria Lalik – Gimnazjum nr 1 w Sandomierzu
  • Klaudia Krzelowska – Gimnazjum nr 1 w Sandomierzu
  • Mateusz Duda – Gimnazjum nr 1 w Sandomierzu
  • Piotr Łażeński – Publiczne Gimnazjum w Dwikozach
  • Joanna Orawiec – Publiczne Gimnazjum w Dwikozach
  • Beata Szloch – Publiczne Gimnazjum w Dwikozach
  • Patrycja Buczek – Publiczne Gimnazjum w Obrazowie

Rozstrzygnięto również czwarty "Turniej Jednego Wiersza". Zwyciężyła Wiktoria Chmiel – Publiczne Gimnazjum w Dwikozach. Wyróżniono wiersze Karoliny Kowalskiej – Publiczne Gimnazjum w Dwikozach oraz Katarzyny Śmigielskiej z I LO Collegium Gostomianum.

Wszyscy uczestnicy konkursu oraz turnieju otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz świeżo wydany "Trzeci Almanach Młodych Poetów Collegium Gostomianum".

Zwycięzcy zostali nagrodzeni tomikami poetyckimi oraz pucharami. Tradycyjnie na gości czekała "herbatka u Tadka", a uroczyste ogłoszenie i wręczenie nagród odbyło się w sali gimnastycznej. Oprawę muzyczną imprezy, którą prowadził Dyrektor I LO, Pan Krzysztof Zieliński, zapewnił Jakub Bujczenko.

Danuta Paszkowska