V Sesja Ekologiczna "Chrońmy przyrodę ojczystą" (04.2005)

V Sesja Ekologiczna "Chrońmy przyrodę ojczystą" (04.2005)

Dnia 26 kwietnia 2005 r. w naszej szkole odbyła się V Sesja Ekologiczna pod hasłem: "Chrońmy przyrodę ojczystą". Organizatorami tegorocznej sesji były panie: mgr Barbara Sobieraj i mgr Aleksandra Stola oraz klasa Ic. W sesji uczestniczyli pan dyrektor – Jan Świtalski, p. Aleksandra Stola, p. Barbara Sobieraj, p. Krzysztof Zieliński, przedstawiciel starostwa oraz uczniowie naszej szkoły. Program sesji był bardzo ciekawy i urozmaicony. Na początku wysłuchaliśmy interesującego wykładu lekarza weterynarii p. Mariusza Gwardiana na temat nietoperzy i ich ochrony w Polsce. Następnie odbył się konkurs pomiędzy zespołami klasowymi pod hasłem "Ekologia na co dzień". Obejrzeliśmy rywalizacje 11 zespołów w pomysłowych scenkach humorystyczno-satyrycznych. Zwycięzcami i zdobywcami Nagrody Dyrektora Szkoły – kosza owoców cytrusowych – zostały klasy IId i Ic.

Dowiedzieliśmy się wiele na temat segregacji odpadów, pomogła nam w tym prezentacja multimedialna przygotowana przez uczniów klasy Ia, z kolei prezentacja klasy IId przybliżyła temat naturalnych wód mineralnych. W czasie sesji zostały również wręczone dyplomy i nagrody książkowe dla wyróżnionych uczniów oraz szkół, biorących udział w następujących konkursach:

• plastycznym "Woda darem natury";
  • fotograficznym " Wyszukujemy dzikie wysypiska śmieci";
  • wiedzy o ochronie przyrody w Polsce;
  • XX Olimpiadzie Wiedzy Ekologicznej szczebla wojewódzkiego.

Natalia Kwapińska kl. Ic