Sejm Dzieci i Młodzieży (06.2005)

Sejm Dzieci i Młodzieży (06.2005)

Tego dnia nie obowiązują podziały polityczne, nie ma bezsensownych kłótni, a dyskusje mają rzeczowy charakter. Każdego roku, 1 czerwca, 460 młodych ludzi zasiada w sejmowych ławach, aby wypowiedzieć się na temat najważniejszych spraw dotyczących kraju i swojego środowiska. Prawdziwym rekordzistą wśród nich jest Maciej Bator, uczeń naszego Liceum, który już po raz trzeci brał udział w posiedzeniu Sejmu Dzieci i Młodzieży.

Maciek, mimo dużej konkurencji, uzyskał prawo reprezentowania województwa świętokrzyskiego. Jego praca na temat: "Postawy destrukcyjne: brutalizacja życia, nieuczciwość, terroryzm..." znalazła się w śród 60 najlepszych.

Przyznaje, że Sejm wywiera duże wrażenie. Czuje się dostojeństwo gmachu, w którym zapadają najważniejsze dla kraju decyzje. Chyba każdy, kto interesuje się polityką, chciałby kiedyś powrócić tam jako parlamentarzysta. Oczywiście myślę o tym powiedział Maciek.

Warszawa, 1 czerwca 2005 r.