Spotkanie literackie w CG (06.2005)

Spotkanie literackie w CG (06.2005)

W poniedziałek dnia 20 czerwca 2005 r. w I LO Collegium Gostomianum odbyło się spotkanie młodzieży z klas pierwszych i drugich z literatami skupionymi przy Krajowym Centrum Kultury Polskiego Związku Niewidomych w Kielcach, którzy w Sandomierzu uczestniczyli w warsztatach literackich.

Gości powitała pani dyrektor Barbara Radzimowska, spotkanie prowadził Józef Wawroń. W ciągu dwu godzin twórcy: Irena Hryncewicz-Chlebna, Anna Kazimierczak, Jadwiga Wodzyńska-Bujak oraz prowadzący Józef Wawroń - zaprezentowali wybrane utwory poetyckie i prozatorskie. Pani A. Kazimierczak podzieliła się również z młodzieżą swoimi doświadczeniami związanymi z problemami społecznego funkcjonowania i edukacji osoby niewidomej.

Biblioteka szkolna otrzymała w darze od pani I. Hryncewicz-Chlebnej kilka tomików wierszy.

Spotkanie zorganizował Robert Bednarz.