Pożegnanie Absolwentów (06.2005)

Pożegnanie Absolwentów (06.2005)

30 czerwca 2005 r. w Zamku Kazimierzowskim pożegnaliśmy tegorocznych absolwentów. Z tej okazji przyznano:
Statuetkę Jana Długosza i tytuł Primus Inter Pares 2005 uczniowi klasy 3A Jakubowi Grądzielowi, laureatowi XXXI Olimpiady Historycznej.

Tytuł najlepszej humanistki otrzymała uczennica klasy 3B Anna Szymańska – finalistka XXXV Olimpiady Literatury i Języka Polskiego.

Tytuły wybitnych absolwentów otrzymali:

• Dominika Latawiec
  • Dorota Sobolewska
  • Anna Majczak
  • Agata Karcz
  • Wojciech Pawlik

Dzisiejszy dzień jest dla Was szczególny drodzy Absolwenci. Kończycie jeden z kolejnych etapów życia, etap pierwszych poważnych decyzji, decyzji samodzielnych i przemyślanych.

Nauka w I Liceum Ogólnokształcącym Collegium Gostomianum wymagała od Was wytrwałości i rzetelności. Dzięki temu osiągnęliście osobisty sukces, skarb, który trzeba pielęgnować i umiejętnie wykorzystać.

W imieniu młodszych koleżanek i kolegów życzę Wam udanego startu w następny etap życia. Niech każdy z Was kontynuuje naukę w wymarzonej szkole. Zdobywajcie nowe doświadczenia, doznajcie nowych przeżyć i osiągajcie kolejne sukcesy.

Pamiętajcie przy tym, że szczyty zdobywa się wspinając krok za krokiem i nie zatrzymując nigdy. Idźcie naprzód przy każdej pogodzie, zboże dojrzewa w słońcu i w deszczu.

Powodzenia.

Ksenia Małecka kl. 2B