Pierwsza pomoc – szkolenie (10.2007)

Pierwsza pomoc – szkolenie (10.2007)

15 października 2007 roku w I Liceum Ogólnokształcącym Collegium Gostomianum odbyło się szkolenie w zakresie udzielania pierwszej pomocy przeznaczone dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych powiatu sandomierskiego w ramach obchodów Dnia Ratownika Medycznego.

Na obchody przybyli: Pełnomocnik Wojewody Świętokrzyskiego ds. ratownictwa medycznego Pan Marek Tombarkiewicz, Dyrektor ds. medycznych SPZZOZ w Sandomierzu Artur Krop i odznaczony medalem Zasłużony Dla Ratownictwa Medycznego lek. med. Roman Kwiatkowski, sandomierski anestezjolog.

Multimedialne prezentacje na temat zawodu ratownika medycznego, BLS-AED i ALS zaprezentowali ratownicy medyczni Leszek Marzec i Łukasz Chorzępa. Przewidziane w programie obchody zakończył pokaz zaawansowanych zabiegów resuscytacyjnych ALS ratowników medycznych SOR w Sandomierzu i ewakuacja budynku szkoły z udziałem Państwowej Straży Pożarnej w Sandomierzu. Uczestnikom wręczono także maseczki do sztucznej wentylacji, zakupione z funduszy Starosty Sandomierskiego.

Szkolenie zorganizowali ratownicy Grupy Ratownictwa PCK w Sandomierzu przy współpracy ze Szpitalnym Odziałem Ratunkowym SPZZOZ w Sandomierzu, Collegium Gostomianum, Starostwem Powiatowym.