Nadzieja Sandomierza 2007 – gala (02.2008)

Nadzieja Sandomierza 2007 – gala (02.2008)

Uroczysta gala, podczas której ogłoszone zostały wyniki konkursów "Sandomierzanin Roku" i "Nadzieja Sandomierza", odbyła się 26 lutego 2008 r. w sandomierskim ratuszu. Asystę honorową, tradycyjnie, wystawili sandomierscy zbrojni.

Konkurs "Nadzieja Sandomierza" adresowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. którzy wyróżniają się nie tylko wynikami w nauce, ale także działalnością społeczną, uzdolnieniami artystycznymi lub osiągnięciami sportowymi. Zgłoszeń dokonują dyrektorzy szkół. Do tytułu "Nadzieja Sandomierza 2007" nominowani zostali:

• Ewa Grzęda – uczennica z I Liceum Ogólnokształcącego Collegium Gostomianum,
  • Ewa Mądra z Zespołu Szkół Rolniczych, Aleksandra Nowosad z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących,
  • Krzysztof Zieliński z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Sandomierzu.

W uroczystości uczestniczyli przedstawicie sandomierskich instytucji i zakładów pracy oraz laureaci poprzednich edycji konkursu. Sandomierski samorząd reprezentowali wiceprzewodniczący Rady Miasta – Marceli Czerwiński oraz Jacek Dybus, a także wiceburmistrzowie Sandomierza – Krzysztof Krzystanek i Marek Bronkowski.

Zdobywczyni tytułu "Nadzieja Sandomierza 2007" – Aleksandra Nowosad otrzymała ponadto wyśmienity tort ufundowany przez właściciela piekarni z Dwikóz – Jana Mączkę.

Pomysłodawcą i organizatorem konkursu jest Klub Miłośników Sandomierza.

Ewa Grzęda - Nadzieja roku 2007