Hieronimki 2009 – podsumowanie (09.2009)

Hieronimki 2009 – podsumowanie (09.2009)

W dniu 30 września 2009 roku po raz pierwszy obchodziliśmy Święto Szkoły – HIERONIMKI.

Dziękujemy za obecność w tym dniu naszym gościom:

• Panu Dieterowi von Gostomskiemu
  • Panu Markowi Kwitkowi – posłowi na Sejm RP
  • Panu Tadeuszowi Studzińskiemu – Rektorowi WSHP w Sandomierzu
  • Panu Lucjanowi Pietrzczykowi – Świętokrzyskiemu Wicekuratorowi Oświaty
  • Panu Mieczysławowi Sawie – Wicestaroście Sandomierskiemu
  • Pani Annie Parole – Dyrektorowi PPP w Sandomierzu
  • Pani Katarzynie Pisarczyk – Dyrektorowi BWA w Sandomierzu
  • Panu Pawłowi Różyło – Dyrektorowi Muzeum Okręgowego w Sandomierzu
  • Pani Urszuli Stępień – kustoszowi Muzeum Diecezjalnego w Sandomierzu
  • Panu Januszowi Sobolewskiemu i Pani Brabarze Paterek ze Stowarzyszenia Confraternitas Gostomianum
  • Pani Małogorzacie Płazie-Skowron z Reedakcji Echa Dnia
  • Rodzicom i Przyjaciołom Collegium Gostomianum, którzy byli razem z nami.

Ponieważ wszystkie zaplanowane części obchodów udały się bardzo dobrze, więc przyszła pora na złożenie podziękowań dla osób, które przyczyniły się do organizacji naszego wspólnego święta.

Dziękuję Pani wicedyrektor Barbarze Tęgiewicz za przygotowanie części naukowej święta. Mieliśmy możliwość wysłuchać ciekawych wystąpień, które poszerzyły naszą wiedzę o historii Gostomiańskiego Wzgórza z jego budowlami i wydarzeniami. Przybliżyliśmy także artystycznego ducha epoki powstania Collegium. Dziękujemy serdecznie naszym prelegentom.

Dziękuję księdzu Jerzemu Bisztydze oraz członkom chóru szkolnego za oprawę muzyczną Mszy Świętej i święta w szkole. Dziękuję członkom Pocztu Sztandarowego Szkoły i opiekunowi Panu Dariuszowi Szczygielskiemu za uczestnictwo w uroczystościach. Dziękuję Pani Bożenie Myl-Ciszkiewicz oraz Pani Agnieszce Kunys-Łukawskiej za przygotowanie programu z kabaretem szkolnym, który rozweselał nas w drugiej części dnia. Dziękuję członkom Chorągwi Rycerskiej Ziemi Sandomierskiej za przygotowanie inscenizacji, pokazów tańców oraz musztry. Ponieważ to nasi uczniowie, tym większa radość z oglądania wspaniałych występów. Dziękuję uczniom klasy II E i II F oraz ich wychowawcom Pani Małgorzacie Proć i Pani Joannie Pieronkiewicz-Szpernal za przygotowanie oprawy plastycznej sali gimnastycznej – a szczególnie uczniom – Kinga Kędziora, Aleksandra Sroka, Bartłomiej Szeląg, Aleksandra Smardz, Sebastian Michalik.

Dziękuję Państwu Profesorom oraz uczniom, którzy dbali o obsługę techniczną – Jakub Tworek, Jakub Wódz, dokumentację filmową i fotograficzną – Konrad Cichoń, Paulina Ramus, a także wspomagali organizacyjnie swoich wychowawców.

Dziękuję Państwu Profesorom pracującym przy organizacji konkursu regionalnego o Nagrodę im. A. Patkowskiego oraz konkursów językowych o Nagrody Rodziny Gostomskich.

Samorządowi Szkolnemu dziękuję za sprawne zorganizowanie dyskoteki dla młodzieży a Państwu Profesorom za sprawowanie opieki w trakcie całego dnia.

Krzysztof Zieliński