Wizyta młodzieży z Izraela (10.2009)

Wizyta młodzieży z Izraela (10.2009)

Wizyta młodzieży licealnej z miasta Raanana w Izraelu (09.10.2009)

W piątek 9 października w naszej szkole gościliśmy delegację młodzieży i nauczycieli z liceum w Raanana (Izrael). Delegację izraelską tworzyło 163 uczniów, 11 nauczycieli - opiekunów oraz 5 przewodników. Goście zwiedzali Sandomierz i naszą szkołę. Przewodnikami byli nasi uczniowie, którzy w języku angielskim oprowadzali grupy uczniów z Izraela. Wszyscy goście otrzymali specjalnie przez nas przygotowane przewodniki po Sandomierzu i naszej szkole.

Na początku naszego spotkania na sali gimnastycznej uczciliśmy pamięć Marka Edelmana minutą ciszy. Po oficjalnym przywitaniu w naszej szkole odbyły się warsztaty, w czasie których młodzi ludzie mieli okazję poznać się oraz wspólnie przygotować dwie piosenki: "Hej sokoły" i "Hava nagila".

Zwieńczeniem tej części było wspólne wykonanie obu piosenek przez młodzież i nauczycieli. Po lunchu delegacja izraelska odjechała w kierunku Krakowa.

Szczególne podziękowania należą się Starostwu Powiatowemu w Sandomierzu i Burmistrzowi Miasta Sandomierz. Wszystkim, bez których wizyta delegacji izraelskiej byłaby niemożliwa, dziękuję.

Waldemar Białousz

Zobacz zdjęcia (foto: Paulina Ramus kl. IE)
Zobacz zdjęcia (foto: Mateusz Stojek kl. IIA)

Zobacz film: cz. 1, cz. 2, cz. 3, cz. 4, cz. 5.
Realizatorzy obrazu filmowego: Mateusz Stojek i Bartek Kobylakiewicz - uczniowie klasy 2A.