Konkurs recytatorski poezji obcojęzycznej (02.2010)

Konkurs recytatorski poezji obcojęzycznej (02.2010)

18 lutego 2010 roku o godz. 12:45 odbył się w naszej szkole "Konkurs Recytatorski Poezji Niemieckiej i Angielskiej". Każdy uczestnik wybrał dwa wiersze, jeden z puli obowiązkowej a drugi dowolny. Pula obowiązkowa zawierała wiersze angielskich poetów jezior Williama Wordswortha i Samuela Taylora Coleridge'a, oraz niemieckich poetów Johanna Wolfganga Goethe oraz Friedricha Schillera.

Po części konkursowej odbyła się część naukowa podczas której publiczność mogła obejrzeć i wysłuchać prezentacji o życiu i twórczości angielskich poetów jezior Williama Wordswortha i Samuela Taylora Coleridge'a, pt. "In the circle of the English Lake Poets" oraz o przyjaźni niemieckich poetów Johanna Wolfganga Goethe oraz Friedricha Schillera pt. "Goethe und Schiller. Geschichte einer Freundschaft". Po części naukowej jury w składzie: Jarosław Kijak, Zbigniew Drobek, Joanna Skrzypek, Agnieszka Nawrocka udało się na naradę.

Nagrody otrzymali:

• I miejsce Nicole Przyłucka (2G)
  • II Michał Hajdo (3D)
  • III Aleksandra Skomorochow (1A)
  • Wyróżnienie: Joanna Bona kl.2G, Magdalena Siudak 3D

Język niemiecki

• I miejsce Paulina Mucharska (3A)
  • II miejsce Piotr Kowenzowski (3A)
  • III miejsce Agnieszka Rajkowska (1B)
  • IV miejsce Grzegorz Rączkowski (1B)

Organizatorzy konkursu: mgr Joanna Skrzypek, mgr Agnieszka Nawrocka Dziękujemy klasie 2B oraz Oli Piątek z 3D i Nicole Przyłuckiej z 2G za pomoc podczas części naukowej.

Agnieszka Nawrocka