Poezja Zbigniewa Kabaty (04.2010)

Poezja Zbigniewa Kabaty (04.2010)

Akowski testament – w obronie pamięci

23 kwietnia 2010 roku na scenie Domu Katolickiego młodzież I LO zaprezentowała twórczość poetycką Profesora Zbigniewa Kabaty, Honorowego Obywatela Sandomierza (1992 r.), Kombatanta II wojny światowej.

Przedstawienie miało formę teatru poetyckiego, w którym teksty poetyckie zostały dopełnione przez śpiew, muzykę oraz choreografię. Program obejrzeli zaproszeni na uroczystość Kombatanci wszystkich formacji działających na terenie naszego miasta, władze Sandomierza i młodzież Collegium Gostomianum.

Występ został zarejestrowany i przesłany do Kanady, gdzie mieszka Pan Zbigniew Kabata. Sylwetkę bohatera spotkania zaprezentował Dyrektor I LO, Pan Krzysztof Zieliński, okolicznościowy referat wygłosił Tomasz Kowal, uczeń klasy IIa.

Wykonawcy: Aleksandra Smardz, Weronika Skuza, Agnieszka Rytlewska, Paulina Brania, Katarzyna Wrona, Ewa Dobek, Natalia Mazur, Jakub Tworek, Jakub Jakus (akompaniament), Maciej Marczyk, Mateusz Dyjak, Tomasz Kowal, Paweł Gospodarczyk, Adrian Panas.

Operator światła i dźwięku: Mateusz Stojek

Reżyseria: Danuta Paszkowska