Szlachetna Paczka (2010) – zaproszenie

Szlachetna Paczka (2010) – zaproszenie

W Polsce tysiące rodzin żyje w biedzie. Jak co roku wybraliśmy jedną z nich, by przygotować konkretną pomoc. Poniżej znajdziecie opis rodziny i jej potrzeby. Pomóc można przynosząc konkretne produkty z listy lub zbierając pieniądze, za które kupimy brakujące rzeczy. Potrzebujemy również chętnych do pakowania naszej Szlachetnej Paczki.
Paczkę musimy dostarczyć do magazynu 8 grudnia!

Szczegółowych informacji udziela pedagog szkolny.

Tak niewiele czasem potrzeba, aby dać komuś kawałek szczęścia.
Opis rodziny (z bazy rodzin Szlachetnej Paczki)
Pani Anna i Pan Marek wspólnie wychowują bliźniaczki: Kamilę (1 l.) i Esterę (1 l.). Łączny dochód rodziny to 49 zł (na osobę). Obecnie nie wystarcza nawet na podstawowe potrzeby. Rodzina najbardziej potrzebuje żywności i produktów pielęgnacyjnych dla dzieci. O nic więcej nie śmieli prosić.

Uwaga: dla zachowania anonimowości, imiona członków rodziny mogły zostać zmienione.

Potrzeby rodziny

Żywność trwała: podstawowe produkty żywnościowe: herbata, kawa, ryż, kasza, makaron, mąka, cukier, olej, dżem, konserwy mięsne, konserwy rybne, warzywa w puszkach.

Produkty dla niemowląt: mleko, kasza manna, kaszki
Specjalne produkty żywieniowe: -
Inne: -
Środki czystości: proszek do prania, płyny czyszczące, płyn do mycia naczyń, szampon, pasta do zębów, mydło/żel myjący
Artykuły dziecięce: produkty do pielęgnacji dzieci, pieluch Dada 7-18 kg, chusteczki nawilżone

Odzież

Lp Płeć Rodzaj (letnia/zimowa/przejściowa Kategoria (bluzka, kurtka, spodnie) Rozmiar Typ budowy Uwagi
1 K zimowe kurtka, ubranka, czapka 86-92
2 K zimowe kurtka, ubranka, czapka 86-92

Obuwie

Lp Płeć Rodzaj (letnia/zimowa/przejściowa Kategoria (klapki, tenisówki, kozaki) Rozmiar Typ budowy Uwagi
1 K zimowe kozaki 19-20
2 K zimowe kozaki 19-20

Wyposażenie mieszkania: kołdra, koc, poduszka, pościel, ręczniki, łóżko
Inne: talerze - brakuje dla wszystkich domowników. Garnki, które obecnie mają są stare i spalone. Dla dobra i zdrowia, przydałoby się również łóżko. To na, którym obecnie śpią jest stare i rozlatuje się. Brakujące sprzęty gospodarstwa domowego: Rodzina nie ma mebli kuchennych. Potrzebują również materiałów wykończeniowych, w tym gumoleum do łazienki.
INNE POTRZEBY:
Piec - w zimie jest niezbędny zwłaszcza dla dzieci, dorośli są jeszcze w stanie przetrwać mrozy. Ucieszyli by się ogromnie nawet z używanego piecyka.
Szczególne upominki: kosmetyk, zabawka

Najważniejsze potrzeby: rodzina najbardziej potrzebuje żywności i produktów pielęgnacyjnych dla dzieci. O nic więcej nie śmieli prosić. Wiemy jednak, że przydałaby się piecyk (może być używany)