VI Festiwal Nauki (2011)

VI Festiwal Nauki (2011)

Wokół Miłosza

Czesław MiłoszVI Festiwal Nauki zorganizowany został 21.06.2011 r. w 100. rocznicę urodzin Czesława Miłosza, laureata literackiej Nagrody Nobla. Uczniowie w oryginalny sposób zaprezentowali sylwetkę poety oraz wygłosili referaty na temat dialogu, jaki artysta prowadził z tradycją. Wybrane wiersze Miłosza czytał Paweł Gospodarczyk.

Autorzy referatów:

1. Renata Zelik – Czesław Miłosz a Litwa – 1e;
  2. Angelika Iżyńska – To nic, że czasem nie wie, czemu służyć. Nie ten najlepiej służy, kto rozumie – czyli Czesław Miłosz o miłości – 1e;
  3. Sara Wawrzyńczak – Każdy z nas ma swoją dolinę Issy. O książce Czesława Miłosza i filmie Tadeusza Konwickiego – 1e;
  4. Natalia Popek – Czesław Miłosz – poeta o szerokim oddechu. – 2a;
  5. Dominika Krala – Katastrofizm i poezja Czesława Miłosza. –1b;
  6. Paula Tutak – Zadania poety na podstawie tomiku „Ocalenie”. – 1b;
  7. Małgorzata Pomykała – Jak tradycja romantyczna wpłynęła na twórczość Czesława Miłosza – 2e;
  8. Magdalena Staszczyk – Reinterpretacja mitu o Orfeuszu i Eurydyce przez Czesława Miłosza. – 2e;
  9. Agata Bidas – Współczesny taniec śmierci, czyli inspiracje barokiem w twórczości Czesława Miłosza. – 2e.
  10. Montaż słowny poświęcony nobliście: Patrycja Patriak, Renata Zelik, Joanna Łukaszek, Kinga Lasek, Paulina Włoch, Karolina Burek – 1e.

Tego typu spotkania rozbudzają ciekawość poznawczą i uczą naukowych metod pracy z tekstem.

Organizatorzy: Bożena Myl-Ciszkiewicz, Agnieszka Kunys-Łukawska, Danuta Paszkowska